حجه-الاسلام-قاسمی-امام-جمعه-بادرود
۱۷:۴۶ - جمعه ۱۳۹۴/۰۳/۸

امام جمعه بادرود:

اهداف امام خمینی (ره) برای نسل جوان تبیین شود/ ضرورت به کارگیری ظرفیت جوانان در جهت رشد و بالندگی کشور

حجت الاسلامقاسمی گفت: امروزه ضرورت نیاز و به کارگیری از توان و ظرفیت های جوانان در داخل و در جهت رشد و بالندگی کشور بیش از پیش احساس می شود؛ کما اینکه ما پیشرفت و اقتدار خود در موضوع هسته ای را مدیون همین جوانانی هستیم که در این راه از جان نیز مایه گذاشتند.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از نطنزنا، امام جمعه بادرود در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به عوامل غفلت اظهار کرد: جوانی، علم و دانش، سرگرمی های ناسالم و دوستان ناباب همگی می تواند به مهمترین عامل غفلت آدمی تبدیل شود.

حجت الاسلام علیرضا قاسمی فرارسیدن ولادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان را تبریک گفت و افزود: امروزه ضرورت نیاز و به کارگیری از توان و ظرفیت های جوانان در داخل و در جهت رشد و بالندگی کشور بیش از پیش احساس می شود؛ کما اینکه ما پیشرفت و اقتدار خود در موضوع هسته ای را مدیون همین جوانانی هستیم که در این راه از جان نیز مایه گذاشتند.

وی بر برگزاری هر چه باشکوهتر جشن نیمه شعبان در منطقه تاکید کرد و با بیان اینکه این روز به حق به نام سربازان گمنام امام زمان (عج) و روز اطلاعات نامگذاری شده است گفت: این عزیزان گمنام اجازه نداده و نخواهند داد هیچ گمنامی کوچکترین ضربه ای به نظام وارد کند؛ آن ها چشم تیز بین جامعه هستند؛ در راه دین و نظام شهید داده اند و مردم هم باید آن ها را امین خود دانشته و به آن ها اعتماد کنند.

خطیب جمعه بادرود در ادامه سخنان خود به بیست و ششمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و همچنین سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد اشاره کرد و ضمن تاکید بر تببین شخصیت و آرمان های امام خمینی (ره) برای نسل جوان بیان داشت: این انقلاب در دنیا با نام امام خمینی (ره) شناخته می شود و حفظ این انقلاب از اوجب واجبات است.

وی بر ضرورت حفظ وحدت و یکپارچگی ملت بزرگ ایران در جهت رسیدن به پیروزی نهایی تاکید کرد و گفت: برقراری حکومت اسلامی و گسترش آن در فراتر از مرزهای ایران اسلامی از مهمترین اهداف امام راحل در راستای پیروزی انقلاب بود و اکنون جوانان بهترین گزینه و نیرو در جهت تحقق این مهم هستند.

حجت الاسلام قاسمی به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس اشاره کرد و گفت: ایشان در این دیدار گفتند:« تیم مذاکره کننده باید بر مواضعی که اعلام شده است پافشاری کنند و امیدواریم بتوانند مصلحت کشور و نظام را تأمین کنند».

وی در پایان ضمن حمایت از تلاش‌های مذاکره کنندگان هسته‌ای خاطر نشان کرد: ما به دولت آمریکا اعتماد نداریم و تیم مذاکره‌کننده هم باید با اقتدار و صلابت مذاکرات را به پیش برده و بر حفظ اهداف و آرمان های نظام پافشاری کند.