صفحه اصلی » اقتصادی » چاپ اسکناس 20 و 50هزار تومانی درسال‌آینده

چاپ اسکناس 20 و 50هزار تومانی درسال‌آینده

مدیر اداره مسکوکات و نشر اسکناس بانک مرکزی با اشاره به درخواست مجوز این بانک برای چاپ اسکناس 20 و 50 هزار تومانی در سال آینده گفت: در این راستا منتظر مجوز وزارت اقتصاد هستیم.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۱ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» مجید صنیعی در نشست خبری با اشاره به اینکه چند طرح مختلف برای اسکناس‌های 20 و 50 هزار تومانی تا کنون تدوین شده است، گفت: طرح نهایی بزودی تعیین و برای چاپ انتخاب می‌شود.

وی افزود: درخواست مجوز برای انتشار این اسکناس‌ها به وزارت اقتصاد ارسال شده که منتظر اعلام نظر این وزارتخانه هستیم.

به گفته صنیعی، در صورت تأیید و تصویب، چاپ این اسکناس‌ها برای سال آینده انجام خواهد شد.

صنیعی با اشاره به وظایف بانک مرکزی برای چاپ، توزیع و امحاء اسکناس اظهار داشت: این اداره براساس سفارش‌های بانک مرکزی به چاپ، ضرب و توزیع اسکناس و سکه اقدام می‌کند.

وی افزود: در سال جاری سکه‌های 500 ریالی، 2000 ریالی و 5000 ریالی تولید و توزیع شد و برای سکه‌های 2000 ریالی، طرح جدیدی به مناسبت سند چشم‌انداز ایران 1404 به عنوان یادبود چاپ شده که فعلاً توزیع نمی‌شود.

مدیر اداره مسکوکات و نشر اسکناس بانک مرکزی افزود: برای اواخر سال گذشته به اندازه کافی اسکناس چاپ شده و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

وی ادامه داد: در سال گذشته یکی از انتقادات این بود که چرا در خودپردازها اسکناس 100 هزار ریالی نیست که علت آن عدم تولید کافی اسکناس 100 هزار ریالی در آن سال بود و امکان توزیع گسترده آن وجود نداشت.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای چاپ اسکناس‌های چاپ درشت‌تر گفت: برای اسکناس‌های 200 هزار ریالی و 500 هزار ریالی طراحی‌های لازم صورت گرفته و به محض تأیید بانک مرکزی و اخذ مجوز از وزارت اقتصاد، در ابتدا اسکناس 200 هزار ریالی و سپس 500 هزار ریالی تولید و توزیع خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × سه =