صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » دانشگاه های بدون رئیس هر چه سریع تر تعیین تکلیف شوند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:

دانشگاه های بدون رئیس هر چه سریع تر تعیین تکلیف شوند

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تشکیل کمیته ای کوچکتر از میان اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به منظور تعیین سریعتر روسای دانشگاه ها انجام شده که البته بنده با این کار مخالف بودم.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۴ - دوشنبه ۱۳۹۴/۰۳/۱۱

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، نماینده مردم اصفهان و رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی از چهره های حقیقی و حقوقی تشکیل شده که حق هر کدام باید محفوظ بماند.

حجت الاسلام احمد سالک کاشانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به اینکه این حق قانونی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی قابل واگذاری نیست اظهار کرد: هر کدام از اعضای شورا نظر و دیدگاهی درباره مسائل فرهنگی دارند که در جای خود مهم و اثرگذارند.

به گفته این نماینده اصولگرای مجلس نهم یکی از بحث های مهم در این زمینه را تلاش برای تعیین مدیران دانشگاه هایی است که مدت هاست با سرپرست اداره می شوند دانست و افزود: اینکه دانشگاه ها این همه وقت با سرپرست اداره شود خلاف است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: تشکیل کمیته ای کوچک تر از میان اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز به نظر برای همین موضوع و تعیین سریعتر روسای دانشگاه ها انجام شده که البته بنده با این کار مخالف بودم.

وی ادامه داد: هر چند در مرحله بعد نظارت و بازرسی هم به این کمیته اضافه شد اما طبیعی است که اجماع و نظر دادن همه اعضای شورا بر انتخاب مسوولان دانشگاه ها بهتر از کمیته ای است که تعداد اعضای کمتری را شامل می شود.

حجت الاسلام سالک کاشانی تاکید کرد: برای اصلاح بند دو تبصره ماده 14 آیین نامه جامع با 20 امضا هم پیشنهادی دادیم که ریاست شورا توجهی نکرد و بعد از آن پیشنهادکمیته پنج نفره داده شد.

این نماینده مجلس با اشاره مجدد بر ضرورت تعیین تکلیف سرپرستان دانشگاه ها ابراز امیدواری کرد: به هر شکل با حفظ روند قانونی و شان شورایی این مهم هم هر چه زودتر محقق شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد