صفحه اصلی » اقتصادی » 87 درصد بینندگان سیما در ِ پسته را بستند!

87 درصد بینندگان سیما در ِ پسته را بستند!

اکثر شرکت کنندگان در نظرسنجی برنامه شب گذشته برنامه پایش، با تحریم خرید و مصرف پسته در نوروز 92 موافقت کردند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۱ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز، سوال نظرسنجی این هفته پایش سواستفاده محتکرین از نیاز مردم به خرید پسته در شب عید اختصاص داشت و از بینندگان سیما پرسید: با توجه به احتکار پسته در هفته های اخیر، آیا موافقید نوروز امسال را بدون خرید و مصرف پسته جشن بگیریم؟ 1.بلی 2.خیر

در این نظر سنجی بیش از یک میلیون نفر شرکت کردند که 87 درصد آنها به گزینه یک یعنی موافقت با تحریم خرید پسته رای دادند و 13درصد هم با تحریم خرید پسته در نوروز92 مخالفت کردند.

در این برنامه، وزیر ارتباطات، قصاعی، کارآفرین نمونه ملی و پدر چینی ایران، علی بیگی و آهنیها، نمایندگان کارگران و کارفرمایان در شورای عالی کار نیز خرید پسته را تحریم کردند.

مرتضی حیدری در این برنامه یادآوری کرد با نخریدن پسته همه مشکلات حل نمی شود اما  این حرکت، با هدف رعایت حال خانواده هایی که نمی توانند پسته بخرند، تنبیه موثر محتکرین پسته و زمینه سازی برای ادامه صادرات پسته برای کشور انجام می شود.

وزیر ارتباطات هم خرید پسته را تحریم کرد

مرتضی حیدری نظر نامی وزیر ارتباطات که با برنامه تماس گرفته بود را در باره سوال نظرسنجی پرسید که وی پاسخ داد من هم با ایده نخریدن پسته در نوروز92 موافقم و امسال پسته نمی خرم.

وی افزود: ذخیره طلای اروپا 570 میلیون تن است مثلا یک بررسی سر انگشتی شده که در کشور ما فقط 370 تن طلا در خانه ها وجود دارد. معتقدم باید با اصلاح فرهنگ مصرفی مردم، این پول و طلا ها به بانکها و شبکه اقتصاد بیاید به رشد اقتصادی کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج − چهار =