صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » بسیاری از انقلاب ها در طول تاریخ به دلیل نداشتن رهبر به سرانجام نرسیدند/ آنچه خود می پسندیم به امام (ره) نسبت ندهیم

امام جمعه ی خور:

بسیاری از انقلاب ها در طول تاریخ به دلیل نداشتن رهبر به سرانجام نرسیدند/ آنچه خود می پسندیم به امام (ره) نسبت ندهیم

خطیب جمعه ی خور سه عنصر اسلام، امام و مردم را در قیام 15 خرداد باعث پیروزی انقلاب عنوان کرد و افزود: خیلی از انقلاب ها در طول تاریخ اتفاق افتاده اما به دلیل نداشتن رهبر به سرانجام نرسیده است.

تاریخ انتشار: ۱۷:۰۲ - جمعه ۱۳۹۴/۰۳/۱۵

به گزارش صاحب نیوز به نقل از سفیرخور نماز عبادی سیاسی جمعه ی شهر خور به امامت حجت الاسلام والمسلمین اکبر ذوالفقاری در جوار بارگاه امامزاده سید داود (علیه السلام) برگزار شد.

خطیب جمعه ی خور سه عنصر اسلام، امام و مردم را در قیام 15 خرداد باعث پیروزی انقلاب عنوان کرد و افزود: امروز خیلی از انقلاب ها در طول تاریخ اتفاق افتاده اما به دلیل نداشتن رهبر به سرانجام نرسیده است.

حجت الاسلام ذوالفقاری با اشاره به نقش مردم در پیروزی انقلاب خاطر نشان کرد: سرنوشت هر قوم به دست خودشان است و ملت ایران با حمایت از امام خود و اهدای پانزده هزار شهید انقلاب را به پیروزی رساندند.

خطیب جمعه ی خور با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) گفت: حضرت آقا اصولی مانند اثبات اسلام ناب و نفی اسلام آمریکایی، اعتماد به صدق وعده ی الهی و بی اعتمادی به مستکبران، اعتماد به اراده و نیروی مردم و مخالفت به تعرض های دولتی، حمایت جدی از محرومان و مخالفت با اشرافی گری، حمایت از مظلومان جهان و مخالفت صریح با قلدران بین المللی، استقلال و رد سلطه پذیری و تاکید بر وحدت ملی را جزء مکتب امام دانستند.

امام جمعه ی خور با اشاره به اینکه اصول امام منحصر به این موارد نیست و صاحب نظران می توانند در این موارد جستجو و تحقیق کنند گفت: کسی نباید آنچه را که خود می پسندد به امام نسبت دهد بلکه اظهارات باید برمبنای اصولی باشد که در منابع مربوط به امام آن هم به صورت مستمر و مکرر از ایشان وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

7 + 14 =