صفحه اصلی » اقتصادی » توزیع سه کشتی محموله خوراک دام/ تفاوت 400 تومانی با قیمت بازار

توزیع سه کشتی محموله خوراک دام/ تفاوت 400 تومانی با قیمت بازار

مدیرعامل شرکت نهاده‌های دامی جاهد گفت:سه کشتی محموله سویا و جو وارداتی از هند و اکراین، 400 تومان زیر قیمت بازار به مرغداران و دامداران توزیع می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۲ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 صاحب نیوز به نقل از فارس: حمید ورناصری اظهار داشت: در جهت تأمین نهاده‌های دام و طیور دو کشتی کنجاله سویا و یک کشتی جو وارد کشور شده و آماده توزیع است.

مدیرعامل شرکت نهاده‌های دامی جاهد افزود: یک کیلوگرم سویا به قیمت 940 تومان عرضه می‌شود که نسبت به قیمت‌ بازار 400 تومان کمتر است.

وی همچنین قیمت یک کیلوگرم جو را نیز 565 تومان عنوان کرد که به گفته وی نسبت به قیمت بازار پایین‌تر است.

ورناصری همچنین گفت: اخیرا یک محموله کشتی کنجاله سویا نیز به اتحادیه دامداران گوشتی واگذار شده که این هفته بین مرغداران توزیع می‌شود.

وی گفت: ماهانه 2 تا 3 کشتی نهاده‌های دامی از سوی این شرکت وارد می‌شود تا قیمت تمام شده تولید پایین آید.

به گفته ناصری واردات عموما از هند و اوکراین با LC‌ و ارز مرجع انجام می‌شود.

ورناصری در پاسخ به اینکه آیا اقدام به واردات از سوی این شرکت موازی‌کاری با وزارت صنعت، معدن و تجارت نیست، گفت: به دنبال نوساناتی که اخیرا در بازار نهاده‌های دام و طیور پیش آمد این شرکت واردات نهاده را که صرفا جهت حمایت از تولید‌کنندگان است آغاز کرد تا قیمت دچار نوسان شدید نشود و هدف از این واردات این بود که قیمت‌ها زیر بازار تنظیم شود.

وی ادامه داد: اگرچه وزارت صنعت مسئول تأمین نهاده‌ها بود، اما محدودیتی برای واردات هیچ شرکتی قائل نشد و دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و صنعت از این واردات استقبال کردند.

ورناصری گفت: در مواقعی که قیمت‌ها به شدت افزایش یافته بود این شرکت با واردات ذرت، کنجاله سویا توانست زمانی که قیمت در بازار کیلویی 1800 تومان بود به قیمت 850 تا 870 تومان توزیع کند، ذرت نیز به قیمت 490 تومان عرضه شد که کمتر از نرخ بازار بود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفت + پانزده =