صفحه اصلی » اجتماعی » فروش اثاثیه مازاد بر نیاز شهرداری تهران به نفع زنان سرپرست خانوار

فروش اثاثیه مازاد بر نیاز شهرداری تهران به نفع زنان سرپرست خانوار

با تصویب اعضای شورای شهر تهران مجوز اهدا و فروش اثاثیه اسقاط و مستهلک مازاد بر نیاز شهرداری تهران برای کمک به زنان سرپرست خانوار، بد سرپرست و خودسرپرست تا سقف سه میلیارد تومان در هر سال به شهرداری داده شد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۲ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایسنا، در جریان پانصد و سی و چهارمین جلسه علنی شورای شهر تهران بررسی لایحه «مجوز اهدای وسایل و اثاثیه اسقاط و مستهلک مازاد بر نیاز شهرداری تهران به زنان سرپرست خانوار، بد سرپرست و خودسرپرست نیازمند و موسسات خیریه مرتبط» بررسی شد.

هرچند برخی اعضای شورا پیشنهاد ارائه اثاثیه مازاد به صورت هبه را مطرح کردند اما رسول خادم رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: امکان کنترل هبه بسیار محدود است و به همین خاطر بهتر است به عنوان کمک به ردیف‌های مربوط به زنان سرپرست خانوار اجازه فروش اثاثیه و لوازم اسقاط و مستهلک مازاد تا سقف دو میلیارد تومان داده شود.

سید مناف هاشمی معاون برنامه‌ریزی شهردار تهران هم ضمن تقدیر از اینکه هیچ یک از اعضای شورای شهر با این لایحه مخالفت نکردند، گفت: برخی از لوازم مستهلک در شهرداری بدون فروش هم برای زنان سرپرست خانوار قابل استفاده است به عنوان مثال می‌توان از کامپیوترهای قدیمی برای آموزش فرزندان زنان سرپرست خانوار استفاده کرد.

وی افزود: شهرداری به دلیل ماموریت‌های متعدد و گوناگونی که به عهده دارد شاید از طریق پیگیری‌ رسمی بیش از 50 میلیون تومان به ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار کمک نکند اما با این لایحه سالانه 2 تا 3 میلیارد تومان اعتبار در اختیار این ستاد قرار می‌گیرد.

به پیشنهاد حسن بیادی نایب رییس شورای شهر تهران یک میلیارد تومان به سقف پیش بینی شده در لایحه افزوده شد و به این ترتیب با تصویب اعضای شورا مقرر شد که شهرداری هر ساله از محل فروش اثاثیه اسقاط و مستهلک مازاد بر نیاز تا سقف سه میلیارد تومان به امر رسیدگی به زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست نیازمند کمک کند.

به گزارش ایسنا، اما طرح این لایحه در جلسه امروز شورای شهر موجب شد که مهدی چمران رییس شورای شهر تهران از کوتاهی ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در قبال پذیرش برخی از زنان که خودش معرفی کرده بود گلایه کند. وی به کنایه گفت: هر زن بدسرپرست و بی سرپرستی را که بنده به شما معرفی کردم این ستاد نپذیرفته است.

فیروزفر مدیر ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری هم در پاسخ به این اظهارات چمران گفت: تاکنون 1304 نفر به این ستاد معرفی شدند که برای تمامی آنها پرونده تشکیل شده و با بررسی کامل شرایط آنها رسیدگی لازم صورت گرفته است.

چمران اما از این اظهارات قانع نشد و گفت: پوشه بزرگی از مواردی در اختیار دارم که به شما معرفی شده اما آنرا نپذیرفته‌اید. دست کم هر موردی که بنده معرفی کرده‌ام رد شده و دیگر از این کار مایوس شدم. در ایام نزدیک به نوروز مراجعات زیادی به ما صورت می‌گیرد اما گویا معرفی آنها فایده‌ای ندارد.

با این حال فیروزفر تاکید کرد که گزارش کاملی از این موضوع را در اختیار معصومه آباد عضو شورای شهر تهران قرار داده و در برخی موارد فراتر از انتظار افراد معرفی شده به مشکلات آنها رسیدگی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

14 + 2 =