صفحه اصلی » اجتماعی » قوانین جدید راهنمایی و رانندگی کشور تا یک دهه کارآمد است

قوانین جدید راهنمایی و رانندگی کشور تا یک دهه کارآمد است

یکی از بزرگ‌ترین اقدامات مجلس تصویب این قانون بود تا پس از ۴۰ سال و با بیش از یک دهه تلاش، سند ملی راهنمایی و رانندگی کشور تصویب شد تا ماموران راهنمایی و رانندگی با یک ضمانت کاری به فعالیت خود ادامه دهند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۲ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

صاحب نیوز به نقل از ایلنا: رئیس پلیس کشور گفت: تصویب قانون راهنمایی و رانندگی کشور وهمچنین پایدارسازی و شفاف سازی منابع پلیس راهور از بزرگ‌ترین اقدامات مجلس بود و قانون جدید راهنمایی و رانندگی سندی معتبر و پاسخگو برای یک دهه در کشور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار اسماعیل احمدی مقدم در هشتمین همایش گردهمایی مدیران راهنمایی و رانندگی کشور گفت: ماموران پلیس حافظان نظم و قانون گرایی در کشور هستند و موظفند که نظم و قوانین را در کشور به درستی و قانونمند اجرا کنند.

رئیس پلیس کشور ضمن تقدیر از اقدامات مجلس دهم در تصویب قانون راهنمایی و رانندگی کشورافزود: یکی از بزرگ‌ترین اقدامات مجلس تصویب این قانون بود تا پس از ۴۰ سال و با بیش از یک دهه تلاش، سند ملی راهنمایی و رانندگی کشور تصویب شد تا ماموران راهنمایی و رانندگی با یک ضمانت کاری به فعالیت خود ادامه دهند.

وی پایدارسازی و شفاف سازی منابع بخش راهور را دیگر اقدام مهم مجلس عنوان کرد و گفت: منابع بخش راهور که عمدتا از محل صرفه جویی‌ها تامین می‌شود با پایدار شدن و شفاف سازی شدن باعث شد تا راهور در تجهیزات واجرای قوانین جدید توانمند شود.

احمدی مقدم با بیان اینکه قانون جدید راهنمایی و رانندگی سند معتبر و پاسخگویی برای یک دهه است تصریح کرد: سال‌ها شاهد رشد حوادث رانندگی در کشور بودیم که این امر باعث شد تا مسئولان نظام وارد عمل شوند به طوری که مقام معظم رهبری در سخنرانی خود در بجنورد بر تسریع تصویب قانون راهنمایی و رانندگی تاکید بسیاری داشتند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

شانزده − یازده =