صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » بيانيه کانون دانشگاهيان ايران اسلامی، شاخه دانشگاه صنعتی اصفهان

به مناسبت آغاز سال جديد تحصيلي

بيانيه کانون دانشگاهيان ايران اسلامی، شاخه دانشگاه صنعتی اصفهان

پرهيز از بکارگيري عناصر تندرو و افراطي و خصوصاً کساني که در فتنه 88 نقش مستقيم يا غيرمستقيم داشته اند و يا کساني که در هر مديريتي فقط به دنبال منافع شخصي خود هستند، بايد مدنظر مديريت محترم دانشگاه قرار گیرد…

تاریخ انتشار: ۲۲:۳۶ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۶/۲۰

به گزارش صاحب نیوز، کانون دانشگاهیان ایران اسلامی شاخه دانشگاه صنعتی اصفهان، به مناسبت آغاز سال جدید تحصیلی و انتصابات صورت گرفته در این دانشگاه بیانیه ای را بدین مضمون صادر نموده است:

***

خدا را شاکريم که آغاز سال جديد تحصيلي در دانشگاه ها همزمان با دهه کرامت و ميلاد مسعود کريمين اهل بيت عليهماالسلام شده است و اين تقارن را به فال نيک گرفته، سالي پر از برکت علمي، معنوي و فرهنگي را براي دانشگاه هاي کشور اسلاميمان مخصوصاً دانشگاه صنعتي اصفهان آرزو داريم.

با توجه به استقرار دولت جديد، بعد از خلق حماسه سياسي انتخابات 24 خرداد در پي آن تغيير مديريت دانشگاه صنعتي اصفهان و با تبريک و آرزوي توفيق الهي براي سرپرست محترم جناب آقاي دکتر سيد محمود مدرس هاشمي نکاتي چند را خاطرنشان مي شويم؛

1-  اين انتخابات مهر بطلاني بر شايعه تقلب و باقي ماندن روسياهي بر چهره فتنه گراني بود که با تمسک به اين شايعه در کشور خسارات مالي و معنوي فراواني را بر جاي گذاشتند و انتظار مي رود مسئولان از اين فرصت بهترين استفاده را در راستاي تداوم رشد و تعالي فزاينده کشور و دانشگاه نمايند.

2-  اعتقاد به اصل ولايت مطلقه فقيه که رهين براهين متقن و استدلالات منطقي علماي شيعه در هزاره اخير و تنها صورت حقه حکومت در دوران غيبت است؛ و مديون جهاد و شهادت ميليون ها ايثارگر در بستر تاريخ خونبار تشيع مي باشد به عنوان اصل مسلم و خدشه ناپذير در فعاليت هاي فرهنگي و فکري و سياسي بايد مدنظر قرار گيرد و همه آن را خط قرمزي بدانيم که عدول از آن خيانت به آرمان هاي شهدا، علما و مجاهدين شيعه از صدر اسلام تاکنون و مخصوصاً امام راحل(ره) و شهداي انقلاب و دفاع مقدس مي باشد.

و در هميشه ي انقلاب و خصوصاً در اين دوران بايد مواظب رواج انديشه هاي ليبراليستي و سکولاريستي که آفت نحس مدرنيته براي انديشه توحيدي است، باشيم.

3-  وظيفه اصلي دانشگاه ها توليد علم و فناوري بومي در راستاي جنبش نرم افزاري و نهضت توليد علم براي رسيدن به تمدن جديد اسلامي است.

 ايجاد فضايي امن و با ثبات در دانشگاه و پرهيز از حاشيه سازي و تنش هاي بي مورد لازمه کار علمي براي هدف بزرگ فوق الذکر مي باشد تا بتوان با جهاد علمي و عملي به اهداف مقدس انقلاب دست يافت.

 4-  قانونگرايي، توصيه جدي اين تشکل به مديريت دانشگاه است پس لازم است با نصب العين قراردادن اسناد بالادستي و خصوصاً توجه به مصوبات مجلس شوراي اسلامي و شوراي عالي انقلاب فرهنگي راه را براي جهاد علمي و عملي دانشگاهيان هموار سازند.

5-  وظيفه آحاد دانشگاهيان و خصوصاً دلسوزان انقلاب و نظام در شرايط حاضر رصد هوشمندانه، حمايت حکيمانه، و نقد منصفانه و مشفقانه دولت و مديريت دانشگاه است و تعامل مثبت همراه با حفظ عزت را به همه اين عزيزان توصيه مي کنيم.

6-  پرهيز از بکارگيري عناصر تندرو و افراطي و خصوصاً کساني که در فتنه 88 نقش مستقيم يا غيرمستقيم داشته اند و يا کساني که در هر مديريتي فقط به دنبال منافع شخصي خود هستند، بايد مدنظر مديريت محترم دانشگاه قرار گرفته و تأکيد ايشان بر استفاده از عناصر متعهد، اخلاق مدار، دين مدار، متخصص، ارزشي، توانا، خوش نام، خوش سابقه، صاحب نظر و متعادل در سطوح مختلف مديريت دانشگاه باشد.

در پايان ضمن گراميداشت پيشاپيش هفته دفاع مقدس که يادآور رشادت ها و حماسه هاي خونبار بهترين مردان دوران اين سرزمين است، به روح امام راحل و همه شهدا خصوصاً 144 شهيد دانشگاه صنعتي اصفهان درود مي فرستيم و سالي پر از خير و برکت را در ظل عنايات حضرت صاحب الامر مهدي موعود (عج) و رهبري داهيانه مقام معظم ولايت فقيه حضرت آيت الله العظمي امام خامنه اي از خداوند متعال خواهانيم.

و اخردعوينا ان الحمدلله العالمين

کانون دانشگاهيان ايران اسلامي

شاخه دانشگاه صنعتي اصفهان

20 شهريور ماه 92

دیدگاه‌ها

  1. ناشناس گفته :

    احسنت جالب بود

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد