صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » 30 خیابان اصفهان زیر پوشش تلفن همراه نیست/ پایین بودن سرعت اینترنت از مشکلات زیرساختی اصفهان است

30 خیابان اصفهان زیر پوشش تلفن همراه نیست/ پایین بودن سرعت اینترنت از مشکلات زیرساختی اصفهان است

مدیر عامل شرکت مخابرات استان اصفهان گفت: به دلیل نبود همکاری بین بخشی، در حال حاضر 30 خیابان در شهر اصفهان زیر پوشش خدمات تلفن همراه قرار ندارد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۶ - یکشنبه ۱۳۹۴/۰۳/۲۴

به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایرنا، حسین کشایی روز شنبه در جلسه علنی شورای شهر اصفهان افزود: همکاری لازم بین دستگاه های مختلف بویژه شهرداری برای ارائه خدمات مخابراتی در شهر اصفهان وجود ندارد.

وی افزود: عدم همکاری بین بخشی موجب شده تا در برخی از خیابان های شهر، مشترکان برای استفاده از خدمات خط تلفن ثابت با هزینه 53 هزار و 200 تومان هزینه یک میلیون و 500 هزار تومانی پرداخت کنند.

کشایی گفت: براساس مصوبه کمیسیون ماده 100، تاکنون 80 درصد از سایت های مخابراتی شهر اصفهان و مالکان منازلی که دکل های مخابراتی بر روی آنها مستقر شده از سوی شهرداری برای جمع آوری این تجهیزات اخطاریه دریافت کرده اند.

وی با بیان اینکه شرکت مخابرات استان اصفهان برای هرگونه همکاری با شهرداری اصفهان جهت زیباسازی معابر اعلام آمادگی کرده است، افزود: توسعه شبکه مخابرات استان در دستور شرکت مخابرات اصفهان قرار دارد اما برخی دستگاهها از جمله شهرداری مانع می شوند.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان با بیان اینکه مشکلات این شرکت در اصفهان بیش از دیگر شهرهای بزرگ استان است، تصریح کرد: ما برای توسعه شبکه مخابراتی در شهرهای بزرگ استان همچون کاشان، شاهین شهر، زرین شهر و نجف آباد مشکلی نداشته ایم و مدیریت شهری در این شهرها همکاری خوبی را با شرکت مخابرات استان داشته اند.

وی به شعار جهانی سال 2015 ارتباطات و فن آوری با عنوان مخابرات، فن آوری اطلاعات، محرک های نوآوری اشاره کرد و گفت: برنامه های شرکت مخابرات استان اصفهان نیز بر اساس این شعار طراحی شده است.

کشایی تعداد مشترکان تلفن ثابت در استان اصفهان را 2 میلیون و 320 هزار مشترک با ضریب نفوذ 45.46 درصد اعلام کرد و گفت: یک میلیون و 56 هزار مشترک از کل مشترکان تلفن ثابت استان در کلانشهر اصفهان حضور دارند.

وی همچنین تعداد مشترکات تلفن همراه در استان اصفهان را چهار میلیون و 609 هزار مشترک اعلام کرد و افزود: ضریب نفوذ تلفن همراه در استان اصفهان 90.62 درصد است که 10.62 درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان به اجرای نسل سه و چهار تلفن همراه در این استان اشاره کرد و گفت: این طرح که از تیر سال گذشته در شهر اصفهان اجرایی شده، موفقیت چشمگیری نداشته است زیرا توسعه خدمات مخابراتی در شهر اصفهان موفق نیست.

به گفته وی نسل سه و چهار تلفن همراه در دیگر شهرستان های استان فعال شده و بازخوردهای خوبی نیز به همراه داشته است.

وی در بخش دیگر سخنانش اظهار داشت: تمام فیبر نوری کشور و دو فیبر نوری جهان از این استان عبور می کند و تاکنون بالغ بر سه میلیارد رشته متر فیبر نوری در خیابان های اصلی و فرعی اصفهان ایجاد شده است.

وی با اشاره به فعالیت 50 مرکز مخابراتی در استان اصفهان اظهار کرد: دو مرکز بزرگ پردازش داده های کشور نیز در این استان قرار دارد و اصفهان مرکز ترانزیت اطلاعات و داده های فناوری کشور به شمار می آید.

کشایی اعتبارات شرکت مخابرات استان اصفهان در سال گذشته را 45 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این در حالی است که این شرکت در سال گذشته 110 میلیارد تومان در سطح استان سرمایه گذاری داشته است.

کشایی در ادامه در باره برخی فرضیات که نصب دکل های مخابراتی بر بام منازل را برای سلامت شهروندان و ساکنان محل مضر می دانند، اظهار کرد: تاکنون مضر بودن این دکل ها برای سلامت اثبات نشده است.

وی با اشاره به اینکه سازمان محیط زیست و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موضوع یاد شده را بررسی کرده اند، گفت: این ارگان ها مضر بودن تشعشعات ناشی از دکل های مخابراتی بر سلامت افراد را رد کرده اند.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اصفهان اظهار کرد: براساس نظر کارشناسان ، تشعشعات یک تا چهار درصد فراتر از حد مجاز می تواند برای انسان خطرناک باشد اما تشعشعات دکل های مخابراتی کمتر از این میزان است.

وی درباره اقدامات این شرکت برای پیگیری مطالبات مردم در خصوص ساماندهی پیامک های تبلیغاتی اپراتور همراه اول نیز گفت: دراینخصوص تاکنون چهار بار با شرکت ذیربط مکاتبه کتبی شده و مقرر است این شرکت برای قطع و یا ساماندهی پیامک های تبلیغاتی اقدامات لازم را انجام دهد.

پایین بودن سرعت اینترنت از مشکلات زیرساختی اصفهان است

همچنین وحید حیدریان دیروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: کیفیت پایین سرویس اینترنت در برخی از نقاط شهر یکی از دغدغه های شهروندان است.

مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری با اشاره به اینکه از نظر سرعت اینترنت، اصفهان در رتبه 12 کشور قرار دارد، تصریح کرد: عدم ارائه سرویس اینترنت پرسرعت و افت کیفی اینترنت، شایسته شهر توریستی اصفهان نیست.

وی، فراهم نشدن زمینه رقابت بین شرکت مخابرات و دیگر شرکت های ارتباطی را از مشکلات کلانشهر اصفهان اعلام کرد و گفت: شاید انحصاری شدن ارائه خدمات ارتباطی و اینترنتی در کوتاه مدت به نفع مخابرات باشد اما این موضوع به ضرر شهروندان است و در آینده شهروندان اصفهانی از برخوداری از خدمات ارتباطی پیشرفته محروم خواهند شد.

حیدریان از طراحی مرکز دیتا سنتر شهرداری اصفهان خبر داد و گفت: این مرکز اواخر سال جاری وارد مرحله اجرایی می شود و می تواند به همه دستگاه های اجرایی خدمات ارائه دهد.

به گفته وی مرکز دیتا سنتر شهرداری اصفهان از نظر ابعاد، اولین مرکزی است که در کشور راه اندازی می شود.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان همچنین خواستار همکاری شرکت مخابرات استان با شهرداری این کلانشهر برای حفاری در سطح شهر جهت اجرای پروژه ها و نصب دکل های مخابراتی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد