صفحه اصلی » استان اصفهان » نحوه‌فعالیت‌تشکل‌های‌اصفهان‌برای‌انتخابات‌شورای‌شهر(2)

نحوه‌فعالیت‌تشکل‌های‌اصفهان‌برای‌انتخابات‌شورای‌شهر(2)

با توجه به نزدیک شدن به انتخابات شورای شهر، گروه ها و تشکل های مختلف سیاسی اصفهان، برنامه ها و اقدامات خود را جهت حضور در این عرصه آغاز کرده اند. آنچه در ادامه می آید قسمت دوم مصاحبه رویش با مسئولین تشکل های: جمعیت رهپویان رهپویان انقلاب اسلامی، رویش نیرو

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

جمعیت رهپویان رهپویان انقلاب اسلامی

دبیر جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به لزوم وحدت تشکل های اصولگرا گفت: رویکرد مجموعه رهپویان در انتخابات شورای شهر تعامل مثبت با دیگر تشکل هاست و در سطح اصفهان در حاضر کسانی که بتوانند از پس مسئولیت بر بیایند تا حدودی شناسایی شده و صحبت های مقدماتی نیز با تعدادی از آن ها انجام شده است وامیدواریم در روزهای آینده اطلاع رسانی بهتری در این خصوص داشته باشیم.

مهندس قربانی در مورد تعامل با بقیه تشکل های سیاسی شهر افزود: تا آنجای که امکان داشته است سعی بر تعامل با بقیه تشکل ها داشته ایم ولی به صورت متمرکز با تشکلی که به عنوان پیروان ولایت مطلقه فقیه وارد صحنه انتخابات شده اند، تعامل بیشتری را شروع کرده ایم و در این تشکل ایفای نقش خواهیم کرد.

عضو فعلی شورای شهر اصفهان، با توضیح در مورد مجموعه "پیروان ولایت مطلقه فقیه" اضافه کرد: این مجموعه در واقع یک جبهه فراگیر ملی است و در اصفهان متشکل از تشکل ها و برخی اشخاص پراکنده سیاسی می باشد و مسئولین آن هم مشخص شده اند که در حال حاضر آقای خلیلیان به عنوان مسئول استانی این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند.

مهندس قربانی در مورد فعالیت تشکل متبوعش پیرامون انتخابات ریاست جمهوری، گفت: سیاست این تشکل این هست که تا قبل از پایان سال موضع رسمی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی توسط شورای مرکزی این تشکل در تهران اعلام خواهد شد.

 

alt

رویش نیروهای انقلاب

مسئول واحد سیاسی تشکل رویش نیروهای انقلاب در رابطه با فعالیت های تشکل متبوعش برای انتخابات شورای شهر به رویش نیوز گفت: تشکل رویش از چند ماه پیش در قالب یک طرح که نام آن طرح انتخاب فرآیند مدار است با دو تشکل از تشکل های اصولگرای شهر همکاری را شروع کرد. البته در این طرح از همه تشکل های اصولگرای شهر دعوت به حضور شد که این سه تشکل مسئله همکاری را پذیرفتند. سایر تشکل ها بعضاً پاسخی نداده اند و موضوع به مراحل بعدی موکول شده است که امیدواریم در طی مسیر همکاری سایر تشکل ها را نیز داشته باشیم. در حال حاضر تشکل رویش در طرح " انتخاب فرآیند مدار" مشورت خواهی خود را از خواص شهر آغاز کرده است و در حال فعالیت است.

مهندس قادریان افزود: در حال حاضر تشکل رویش در زمینه انتخابات شورای شهر و به جهت رسیدن به یک لیست نهایی برای شهر اصفهان بر همین طرح " انتخاب فرآیند مدار" متمرکز است. مجموعه رویش در زمینه انتخابات شورای شهر و اولویت هایی که دارد، نظرات و برنامه های خود را دارد ولی در مورد لیست انتخاباتی شوراها تنها از طریق همین طرح در عرصه حضور دارد.

قادریان در مرود فعالیت های این تشکل برای انتخابات ریاست جمهوری افزود: تشکل رویش در باب انتخابات ریاست جمهوری در حال رصد کشور و آرایش سیاسی است که در حال شکل گیری است. البته ما هم در بحث ریاست جمهوری و هم در بحث شورای شهر مباحث گفتمانی خود، که تاکید بر گفتمان امام و رهبری است برایمان اهمیت دارد و معیار انتخاب ها و تمرکز فعالیت هایمان در التزام به این گفتمان و تبعیت از آن است

 

جبهه پایداری

دبیر جبهه پایداری اصفهان نیز در رابطه با نحوه فعالیت این جبهه برای انتخابات شورای شهر به رویش گفت: طبق روال گذشته هم خودمان مشغول شناسایی افرادی هستیم که شرایط لازم برای احراز مسئولیت های مربوطه را داشته باشند و هم اینکه با صاحب نظران در حال رایزنی هستیم تا افراد مورد نیاز شهر را معرفی نمایند. مرحله اول این است که یک سری تحقیقات دقیق روی این افراد انجام می شود؛ هم از لحاظ صلاحیت های فردی و هم از لحظ توانمندی های اجتماعی. در مرحله بعدی این افراد دعوت شده و به صورت حضوری با آنها صحبت می شود. حال این گفتگو ممکن است برای بعضی از افراد به جلسه دوم و سوم هم کشیده شود. وی افزود: این گفتگو بر اساس حوزه های مختلفی که مورد نیاز شورای شهر است صورت می گیرد. سپس نتیجه ی این گفتگو ها به شورا آمده و در آنجا تجزیه و تحلیل و ارزیابی انجام می شود. در پایان مرحله اول می توان گفت که فرد از لحاظ نسبی حداقل های لازم برای کاندیداتوری را دارد. ما فعلاً در این مرحله و مشغول شناسایی افراد هستیم. سیدین ادامه داد: اکنون مصاحبه های مفصلی با برخی افراد داشته ایم و حتی بعضی از این مصاحبه ها به جلسات دوم و سوم هم کشیده شده است.

مهدی سیدین، درباره نحوه تعامل این جبهه با دیگر تشکل های اصفهان گفت: ما چندین جلسه با 2 تا از تشکل های اصفهان به صورت شورا به شورا داشته ایم و با بعضی از مجموعه ها نیز گفتگوهایی فردی و موردی داشته ایم. این تعامل برقرار است و این زمینه برای نزدیکی طیف ها به یکدیگر، حتی در موارد و مصداق در پایداری هست و ما به این گونه عمل کرده ایم. انشالله در دیگر تشکل ها هم به همین نحو عمل بشود که ما حتی بتوانیم در نشست های بعدی و گفتگوهایی که می شود به مشترکاتی برسیم. این تعامل برقرار بوده است و ما آمادگی آن را داریم که ادامه پیدا بکند.

وی درباره تفاوت دیدگاه این جبهه با برخی تشکل ها گفت: دوستان تعامل را به شرکت در فرآیند محدود می کنند که عملاً چارچوب های اینگونه گذاشتن، تعامل را مخدوش می کند و تحت الشعاع قرار می دهد. تفاوت در این جاست که مبنای ما "احراز" صلاحیت است و مبنای دوستان "فروانی". این تفاوت ها، یک اختلافات مبنایی است که باعث می شود آن اشتراکات و هم فکری ها کمتر بشود. به نظر می رسد که نیاز است با برگزاری جلسات بیشتری در مفاهیم اولیه به اشتراکات بیشتری برسیم و بعد این می تواند توسعه پیدا کند.

سیدین درباره تغییر در شورای مرکزی پایداری گفت: افراد شورای قبلی هستند و چند نفر دیگر به شورای پایداری اضافه شده اند که در آینده اسامی آن ها اعلام می شود.

 

در مورد حزب موتلفه اسلامی اصفهان

این مختصر، صرفاً به این دلیل منتشر می گردد که برای مخاطبین سوال ایجاد نشود که چرا حزب موتلفه را از قلم انداخته ایم و یا به برنامه های این تشکل نپرداخته ایم. این تشکل نیز در لیست پیگیری های رویش نیوز قرار گرفت، لیکن طی تماس خبرنگار رویش با آقای دانش(دبیر حزب موتلفه اسلامی اصفهان)، ایشان از مصاحبه با رویش نیوز امتناع ورزیده!

سپس قصد مصاحبه با آقای جعفری نژاد(قائم مقام حزب موتلفه اسلامی اصفهان) را داشتیم که متاسفانه تماس های مکرر خبرنگاران رویش با ایشان به جایی نرسید و دستگاه موبایل ایشان پاسخگو نبود.

باید گفت رویش نیوز همچنان آمادگی دارد به انتشار برنامه های این تشکل بپردازد!

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفت + 20 =