صفحه اصلی » استان اصفهان » چاپ آثار علامه کلباسی منبع ارزشمندی برای اهل نظر است

چاپ آثار علامه کلباسی منبع ارزشمندی برای اهل نظر است

دبیر کنگره بزرگداشت علامه حاجی کلباسی گفت: علامه حاجی کلباسی و خاندان وی همه جزو علمای بزرگ عالم پرور بوده‌اند که چاپ آثار آنها می‌تواند منبع ارزشمندی برای معرفی به اهل نظر باشد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 به گزارش صاحب نیوز، به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، حسین کلباسی اشتری بعد از ظهر امروز در کنگره بزرگداشت علامه حاجی کلباسی اظهار داشت: در فرهنگ اسلامی علم با فعل و نظر با عمل ملازمت دارد و عالمان در این فرهنگ با تمسک به انبیای الهی غایت علم را فنای در ذات حق می‌دانند.

وی ادامه داد: از زمره این عالمان عامل، آیت‌الله حاجی کلباسی است که این کنگره با هدف معرفی آثار و سلوک عملیه این بزرگمرد برگزار شده است.

دبیر همایش کنگره بزرگداشت علامه حاجی کلباسی خاطرنشان کرد: در راستای برگزاری این کنگره در پنج سال اخیر اهتمام برخی از علما و بزرگان بر این گذاشته شد که آثار این مرد بزرگ معرفی شود.

وی تصریح کرد: علامه حاجی کلباسی و خاندان وی همه جزو علمای بزرگ عالم‌پرور بوده‌اند که چاپ آثار آنها می‌تواند منبع ارزشمندی برای معرفی به اهل نظر باشد.

دبیر کنگره بزرگداشت علامه حاجی کلباسی عنوان کرد: وی جزو عالمانی است که در مرحله عمل توفیقات بی‌بدیل داشت.

وی ادامه داد: دبیرخانه بر این امر اهتمام داشت که آثار این عالم بزرگ شیعی به سایر علمای علاقه‌مند معرفی شود.

کلباسی تأکید کرد: مجموعه با ارزش این عالم بزرگ به زودی معرفی و کتاب« اشارات» ایشان به چاپ می‌رسد.

وی با اشاره به مسجد حکیم و همت در بازسازی آن افزود: با همت خاص شیخ احمد کلباسی مجموعه مسجد حکیم اصفهانی احیاء، مرمت، بازسازی و اکنون به عنوان یک مجموعه علمی و فرهنگی از آن استفاده می‌شود.

دبیر این کنگره در پایان بیان داشت: این مجموعه شامل حجره، کتابخانه و سایر امکانات است که امید می‌رود این مجموعه فرهنگی دینی با الطاف قدسی به کمال خود نزدیک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × 1 =