صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » هشت واحد صنفی مواد غذایی در اصفهان پلمب شد

در روزهای اول ماه رمضان؛

هشت واحد صنفی مواد غذایی در اصفهان پلمب شد

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان از تعطیلی هشت واحد صنفی عرضه و توزیع مواد غذایی پس از گذشت سه روز از ماه رمضان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۹ - دوشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از روابط عمومی مرکز بهداشت استان اصفهان، مهدی رفیعی افزود: به دنبال تشدید بازرسی ها به مناسبت ماه مبارک رمضان و نظارت بر واحدهای صنفی در سه روز نخست ماه رمضان، یک هزار و 700 مورد بازدید از مراکز عرضه و توزیع مواد غذایی صورت گرفت.

وی اظهار کرد: در بازدیدهای صورت گرفته 32 مورد تذکر به واحدهای صنفی مختلف غذایی ارائه شد و هشت واحد صنفی به علت تخلف پلمب شد.

مدیر گروه بهداشت محیط مرکز بهداشت استان اصفهان افزود: بیشترین تذکرات به واحدهای تولید و عرضه زولبیا و بامیه بدلیل استفاده نکردن از روغن تازه و پس از آن به واحدهای تولید و عرضه غذاهای سنتی مانند آش شله قلمکار و حلیم بادمجان به علت استفاده نکردن از ظروف مناسب داده شد.

وی گفت: پلمب واحدهای صنفی غذایی به علت رعایت نکردن بهداشت محیط در مراکز تولید و عرضه مواد غذایی است.

وی تاکید کرد: هیچ گونه ماده افزودنی غیر از زعفران نباید در تولید زولبیا و بامیه استفاده شود و لازم است که تنها از رنگ های طبیعی استفاده شود و ظروف مورد عرضه باید مناسب با عرضه و در شرایط بهداشتی صورت بگیرد.

رفیعی گفت: مواد اولیه که برای تهیه و تولید زولبیا و بامیه و غذاهای سنتی استفاده می شود، باید از مواد درجه یک باشد که بازرسان روی تمام این نکات با حساسیت ویژه در ایام رمضان برخورد می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد