صفحه اصلی » اجتماعی » باید فضای نقد در کشور نهادینه شود

باید فضای نقد در کشور نهادینه شود

مقام معظم رهبری ضعف و ناکارآمدی سیستم های داخلی را می دیدند و به همین خاطر هشدارهای لازم را دادند که توجه بیشتری شود، ولی متاسفانه اقدامات لازم و کافی برای اینکه جلوی این سیر نزولی را بگیریم، اتفاق نیفتاد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱


 صاحب نیوز به نقل از ایلنا- رشت: رئیس سازمان بازرسی کل کشور، تاکید کرد: اشتغال‌زائی و جذب سرمایه گذاری، حمایت از کار و سرمایه ایرانی در سال تولید ملی روند مناسبی ندارد و جزو دغدغه‌های عمومی است.

به گزارش ایلنا از رشت، مصطفی پور محمدی در نشست امروز با خبرنگاران در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در گیلان مبنی بر ارزیابی خود از تحقق شعار سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، اظهار کرد: متاسفانه عملکردها در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی خوب نیست.

وی ادامه داد: امسال، سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نام‌گذاری شد و مقام معظم رهبری، دغدغه‌شان این بود که تولید ملی در حال افت است و بر مشکلات افزوده شده است و این هشدار را دادند که جلوی این روند گرفته شود.

این مسئول با ابراز ناخرسندی شدید از این که تاکنون اقدامات کافی برای جلوگیری از این سیر نزولی صورت نگرفته است، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری به تحریم‌ها توجه داشتند و می‌دیدند تحریم‌ها  تشدید می‌شود و شرایط را برای ما سخت می‌کند.

پورمحمدی ادامه داد: مقام معظم رهبری ضعف و ناکارآمدی سیستم‌های داخلی را می‌دیدند و به همین خاطر هشدارهای لازم را دادند که توجه بیشتری شود، ولی متاسفانه اقدامات لازم و کافی برای این که چرخه را بگردانند و این سیر نزولی را در جهش تولیدی جلوی آن را بگیریم، اتفاق نیفتاد.

وی اذعان کرد: اشتغال‌زائی و جذب سرمایه‌گذاری در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی روند مناسبی ندارد و جزو دغدغه‌های عمومی است و در استان گیلان  نیز همین حرف‌ها را از دیروز تا حال می‌شنویم.

کاندیدای احتمالی دوره یازدهم ریاست جمهوری با تاکید بر این که کشور نیاز به یک نگاه تحولی و اصلاحی دارد، یادآور شد: مقام معظم رهبری از ما چنین انتظاری دارند.

پور محمدی، متذکر شد: امیدواریم با تلاش و همت خبرنگاران، افکار عمومی حامی این نگاه باشد تا بتوانیم در محیط‌های تصمیم گیری و انتخابی با هم این فضای تحولی و اصلاحی را در کشور به وجود آوریم.

وی با تاکید بر این که خبرنگاران و اصحاب رسانه باید در طرح سوالات خود باید جرات داشته باشند، بیان داشت: در سازمان بازرسی کل کشور قرارمان این است که از فضای رسانه‌ای حمایت بکنیم و این کار را هم انجام می‌دهیم، ولی چون امکانات و پول در اختیار ما نیست، آن چنان توفیق نداریم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به اظهارات تعدادی خبرنگاران مبنی بر این که در صورت بیان انتقاد با تهدید مواجه می شوند، تاکید کرد: جا نزنید،با صبوری کردن و جدیت به خرج دادن به نتیجه می رسید و خداوند اجر صابرین را می‌دهد و باید در این راه ایستاد و مقاومت کرد.

پور محمدی خطاب به خبرنگاران، ابراز کرد: اگر شما می‌خواهید فضای نقد در کشور نهادینه بشود، باید شما و دیگران مثل ما هزینه بدهید و در صورتی که عافیت طلب شدیم به نتیجه نخواهیم رسید.
 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

11 − 4 =