صفحه اصلی » اجتماعی » ضرورت گفتمان‌سازی برای طراحی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت

ضرورت گفتمان‌سازی برای طراحی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت

رئیس دانشکده معارف اسلامی و مدیریت دانشگاه امام صادق(ع) با اشاره به ضرورت گفتمان‌سازی برای طراحی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت، گفت: در طراحی الگو نباید فقط به شکل بخشنامه‌ای حرکت کنیم.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۳ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 صاحب نیوز به نقل از فارس: غلامرضا گودرزی رئیس دانشکده معارف اسلامی و مدیریت دانشگاه امام صادق(ع) گفت: برای طراحی الگوی ایران اسلامی پیشرفت باید به آینده‌پژوهی نیز بپردازیم، زیرا بررسی و تحقیق در مورد آینده و تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی برای چگونگی عملکرد در آینده می‌تواند به طراحی الگو کمک کند و ایجاد گفتمان‌سازی در این خصوص یک ضرورت است.

وی افزود: برای طراحی الگوی اسلامی ایران پیشرفت نباید فقط به شکل بخشنامه‌ای کار کنیم، بلکه باید باورهای عمومی ایجاد کرده و گفتمان‌سازی داشته باشیم.

گودرزی ادامه داد: اگر بخواهیم به سمت الگوسازی با نام اسلامی ایرانی پیش برویم باید از گذشته و آینده پیروی کرده و ناظر بر تصمیم‌گیری‌های آینده باشیم.

رئیس دانشکده معارف اسلامی و مدیریت دانشگاه امام صادق(ع) گفت: گفتمان تمدن‌سازی اسلامی نیز از فرمایشات مقام معظم رهبری برداشت شده است و برای انجام این گفتمان آینده‌پژوهی دینی یک ضرورت به شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

9 + چهارده =