صفحه اصلی » سیاسی » سیا چاوز را مسموم کرد/او حافظ منافع مظلومان در حیاط خلوت آمریکا بود

سیا چاوز را مسموم کرد/او حافظ منافع مظلومان در حیاط خلوت آمریکا بود

سفیر سابق ایران در مکزیک، از مسموم‌کردن مخالفان به عنوان یکی از شیوه‌های ترور C.I.A یاد کرد و گفت: چاوز توسط آمریکایی‌ها مسموم شده است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 به گزارش صاحب نیوز، محمدحسن قدیری ابیانه در گفت‌‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس از درگذشت رئیس جمهوری ونزوئلا که حامی مظلومان و در خط مقدم مبارزه با استکبار در آمریکای لاتین بود، ابراز تأسف کرد.

وی از هوگو چاوز به عنوان مبارزی عدالتخواه و حافظ منافع مظلومان و دوست ملت ایران در حیاط خلوت آمریکا که نظام سلطه را با ایستادگی در برابر زیاده‌طلبی‌هایش به ستوه‌ آورده بود، یاد کرد.

سفیر سابق ایران در مکزیک گفت: یکی از روش های سازمان جاسوسی C.I.A برای حذف فیزیکی مخالفان آمریکا در جهان تلاش برای مسموم‌کردن آنها به وسیله پودرهای کشنده است.

قدیری ابیانه افزود: عبدالعزیز حکیم با خوردن قهوه آغشته به پودر سرطان زا در به شهادت رسید و چاوز نیز توسط آمریکایی ها مسموم شده است.

وی ابتلای بسیاری از رهبران مستقل و ضد امپریالیست کشورهای مختلف به ویژه در آمریکای لاتین به سرطان را نشانگر گستردگی توطئه‌های C.I.A علیه مخالفان آمریکا دانست.

سفیر سابق ایران در مکزیک در پایان تصریح کرد: صهیونیست‌ها نیز از چنین روشی برای حذف فیزیکی مخالفانشان استفاده می کنند و حتی قرائن نشان می‌دهد یاسر عرفات نیز توسط آنها مسموم شده تا محمود عباس را جایگزین او کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

18 − یازده =