صفحه اصلی » اجتماعی » لغو تعطیلات رسمی کشور فقط یک پیشنهاد بود/ موضوع منتفی است

لغو تعطیلات رسمی کشور فقط یک پیشنهاد بود/ موضوع منتفی است

منصور حقیقت‌پور با اشاره به ساماندهی تعطیلات رسمی کشور، گفت: این موضوع ربطی به مجلس ندارد و پیشنهاد یکی از نمایندگان بود که به نظر می‌رسد این طرح در مجلس مطرح نشود و موضوع لغو تعطیلات مناسبتی نیز منتفی است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز ، منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: در نخستین نشست مجمع نمایندگان شمال غرب کشور 20 تن از نمایندگان از استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل و زنجان گرد هم آمدند تا با هم‌فکری استاندار آذربایجان شرقی، معاون برنامه‌ریزی استاندار آذربایجان غربی و دیگر حاضرین در این جلسه موضوعات و مسایل مطرح شده را درست و دقیق برنامه‌ریزی کنیم تا به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.
 
وی گفت: در این نشست مسئولان کمیته‌های مختلف اعم از کمیته‌ اقتصادی، صنایع، علمی‌ و فرهنگی، ورزش و سلامت، همچنین کمیته احیای دریاچه ارومیه گزارش‌های خود را ارائه کردند تا در این زمینه تصمیم‌گیری نهایی و برنامه‌ریزی پیش رو انجام شود.
 
نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مهمترین مباحث مربوط به ضرورت احیای دریاچه ارومیه، توسعه خط ریلی شمال غرب و منطقه آزاد تجاری بود که قرار شد این موضوعات از طریق رئیس جمهور و وزرا مورد پیگیری قرار گیرد.
 
حقیقت‌پور با اعلام اینکه هنوز میزبان دومین نشست مشخص نشده و قرار است از بین استان‌های زنجان، آذربایجان غربی و اردبیل یکی از استان‌ها میزبان دومین نشست باشد، افزود: ما در موضوعات مختلف و مشترکات زیادی به نقطه اجماع رسیدیم و امیدواریم با همت و تلاش همه نمایندگان بتوانیم مجمع را در سال آینده در حوزه‌های مختلف پویا‌تر ببینیم.
 
رئیس مجمع نمایندگان شمال غرب کشور گفت: یکی از مباحث اصلی توسعه همه جانبه زیرساخت‌های منطقه بود که در این زمینه مقرر شده توسعه منطقه آزاد ارس و تقویت تبادلات و ارتباطات تا گمرک آستارا، تقویت منطقه آزاد تجاری و اقتصادی در شمال غرب و تکمیل خط ریلی و محورهای مواصلاتی در دستور کار باشد.
 
وی بیان داشت: در نخستین نشست از 43 نفر نماینده شمال غرب، حضور 20 نفر مناسب بود چرا که برخی از نمایندگان به دلیل ماموریت و برخی نیز به دلیل شرایط جوی نامناسب در جلسه حاضر نشدند که از مجمع نمایندگان استان اردبیل نیز بنده به همراه جعفری‌بنه خلخال و افضلی‌فرد در جلسه حاضر شدیم.
 
حقیقت‌پور یکی دیگر از پیگیری‌ها را مربوط به بودجه سال آینده و ضرورت تحرک در این زمینه برای ارتقای شاخص‌های اساسی در جذب اعتبارات بیشتر توصیف کرد و افزود: مجلس از هفته جاری بررسی بودجه را آغاز خواهد کرد که امیدواریم سه دوازدهم بودجه مورد تصویب قرار گیرد تا سال آینده در پرداختی حقوق و مزایا و دیگر کارهای اجرایی با مشکلی روبه‌رو نشویم.
 
حضور ما در جزایر سه گانه هشداری به گزافه‌گویان بود
 
وی در ادامه سخنان خود با اشاره موضوع مطرح شده اخیر در رسانه‌ها و موضع‌گیری مراجع تقلید در خصوص اصلاح و ساماندهی تعطیلات رسمی کشور، گفت: این موضوع ربطی به مجلس ندارد و پیشنهاد و اظهار نظر یکی از نمایندگان بود که به نظر می‌رسد این طرح در مجلس مطرح نشود و موضوع لغو تعطیلات مناسبتی کشورمان نیز منتفی است.
 
مسئول پیگیری پرونده حادثه قم ابراز داشت: همچنان این موضوع در حال پیگیری است و در صورتی که تکمیل شود جزئیات آن به اطلاع مردم می‌رسد.
 
وی در خصوص سفر به جزایر سه گانه نیز اظهار داشت: ما از توانمندی‌های دفاعی امنیتی و سیاسی منطقه بازدید کردیم و خواستیم تا کاستی‌ها را نیز به سرعت برطرف کنیم.
 
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: با این حضور به تمام یاوه‌گویان اعلام کردیم که در وهله اول نقشه را ببینند سپس صحبت کنند چرا که این جزایر برای همیشه مال ایران است.
 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج × 4 =