صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » آب شرب 12 روستا با تانکرتامین می شود

مدیر اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان فریدن؛

آب شرب 12 روستا با تانکرتامین می شود

رحیمی- با توجه به میزان مصرف بالای آب، کاهش ذخائر آب و برداشت بی رویه از سفره های زیرزمینی معضل کمبود آب از مرز هشدار گذشته و به مرز بحران رسیده است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۵ - شنبه ۱۳۹۴/۰۴/۶

به گزارش صاحب نیوز به نقل از پایگاه تحلیلی خبری فریدن، عباس رحیمی مدیر اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان فریدن در گفتگو با این پایگاه خبری از افزایش مصرف بی رویه آب در روستاها خبر داد.

رحیمی با بیان این که میزان مصرف سرانه آب در شرایط مختلف متفاوت است اظهار کرد: اکنون که در شرایط خشکسالی به سر می بریم میزان مصرف سرانه آب 75 لیتر است که متاسفانه این میزان در روستاهای فریدن بیش از 230 لیتر است.

وی لزوم صرفه جویی جدی مردم در مصرف آب را یادآور شد و افزود: مردم به ویژه روستائیان عزیز باید از مصرف آب شرب در مصارف غیرشرب خودداری کنند وحتی الامکان از آب شرب برای مصارف کشاورزی ودامداری استفاده نکنند.

این مسئول با اشاره به آب رسانی سیار به 12 روستای فریدن گفت: به دلیل کاهش منابع آب و افزایش آلاینده ها به ویژه نیترات درحال حاضر آب شرب 12 روستا ازطریق 30 تانکر ثابت تامین می شود.

رحیمی بابیان این که آب وفاضلاب روستایی فریدن به 900 مشترک در 28 روستا خدمت رسانی می کند هشدار داد: با توجه به میزان مصرف بالای آب، کاهش ذخائر آب و برداشت بی رویه از سفره های زیرزمینی معضل کمبود آب از مرز هشدار گذشته و به مرز بحران رسیده است.

مدیر اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان فریدن با اشاره به طبیعت خشک و نیمه خشک کشور و تغییر نوع بارندگی در شهرستان خواستار رعایت حداکثر صرفه جویی در مصرف آب شد.

این مدیر در پایان استفاده از سیستم های کاهنده مصرف آب در منازل و تعمیر نقص های احتمالی را از روش های موثر در مصرف بهینه آب دانست و از رسانه ها خواست تا با انتقال صریح وضعیت آب، فرهنگ صحیح مصرف آب را ترویج نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × چهار =