صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » بیش از 2500 متر دام از دریاچه زاینده رود کشف و جمع آوری شد

گفتگوی تلفنی:

بیش از 2500 متر دام از دریاچه زاینده رود کشف و جمع آوری شد

رئیس اداره محیط زیست شهرستان چادگان از 2500 متر دام از دریاچه زاینده رود توسط محیط بانان منطقه حفاظت شده دالانکوه و سد زاینده رود خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۸ - یکشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۷

به گزارش صاحب نیوز به نقل از “چادگان نا” مجتبی حاجتی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری و اطلاع رسانی چادگان اظهار کرد:محیط بانان منطقه حفاظت شده دالانکوه و سد زاینده رود شهرستان چادگان در گشت، کنترل و نورکشی از سطح دریاچه سد زاینده رود بیش از 2500 متر دام از قسمت های مختلف دریاچه جمع آوری و به پاسگاه محیط زیست چادگان منتقل کردند.

وی همچنین ادامه داد: تعدادی ادوات صید از متخلفان کشف و به پاسگاه محیط زیست چادگان منتقل شد.

حاجتی به منطقه حفاظت شده دالانكوه و دریاچه سد زاینده رود اشاره نمود و گفت:این دومنطقه  زيستگاه بسياري از گونه هاي جانوري است،به خصوص در فصل زمستان انواع گونه هاي پرندگان مهاجر برای زمستان گذراني مدتي را در اين ناحيه سپري مي كنند.

رئیس اداره محیط زیست چادگان در ادامه افزود:یکی از سه محل اصلی جوجه آوری ” کاکایی ارمنی” در کشور، دریاچه سد زاینده رود است که همه ساله از اواسط خرداد تا اواخر تیرماه این گونه در جزایر دریاچه سد زاینده رود تخم گذاری می کند.

در پایان،حاجتی: به انواع گونه هاي مختلف که در این منطقه موجود می باشد تأکید نمود و گفت: انواع گون ها، جاوشير، انجير وحشي، بادام وحشي و سروكوهي در اين ناحيه رويش دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × 3 =