صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » ضربان معکوس شهر اصفهان آغاز شده است / برای جذب سرمایه‌گذاران فرش قرمز پهن می‌کنیم

شهردار اصفهان:

ضربان معکوس شهر اصفهان آغاز شده است / برای جذب سرمایه‌گذاران فرش قرمز پهن می‌کنیم

به خاطر وجود مهاجرت های بی رویه در سالهای گذشته ضربان معکوس شهر اصفهان آغاز شده و کم کم با این موضوع مواجه می‌شویم که تمام جمعیت به اصفهان سرازیر می‌شوند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۱ - یکشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۷

به گزارش صاحب نیوز، مهدی جمالی‌نژاد شامگاه شنبه در نشست صمیمی اعضای شورای شهر اصفهان با اعضای اتاق بازرگانی استان، با بیان اینکه طی سال‌های گذشته جمعیت شهر‌ها و روستا‌های اطراف اصفهان کاهش یافته است، اظهار کرد: اما جمعیت شهر اصفهان گسترش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه به عنوان مثال انارک یکی از شهر‌های مطرح اصفهان بوده است، اضافه کرد: اما در حال حاضر انارک جمعیت اندکی دارد و ورود جمعیت روستا‌ها به شهر‌ها مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است.

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه با وجود اقدامات صورت گرفته از سوی شهرداری و شورای شهر در راستای کاهش مشکلاتی مانند ترافیک، این سئوال مطرح می‌شود که چرا هنوز این مشکلات رفع نشده است، تصریح کرد: سوال دیگر اینکه چرا هنوز معضل آلودگی هوای اصفهان برطرف نشده و ما باید به دنبال این چرا‌ها برویم.

وی با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر تلاش‌های بسیاری را در راستای رفع این مشکلات انجام می‌دهند، ادامه داد: برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلند‌مدت بسیاری برای رفع این مشکلات اجرایی می‌شود اما ما برای رفع این مشکلات به همراهی و همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی نیازمند هستیم.

جمالی‌نژاد با اشاره به اینکه در سال 1390 در شورای برنامه‌ریزی استان مطرح شد که بحث آمایش سرزمین را انجام بدهیم، تاکید کرد: ما به این نتیجه رسیده‌ایم که نظام شهری و روستایی سالمی نداریم.

وی با تاکید بر اینکه اگر قرار است بحث افزایش جمعیت در اصفهان انجام شود، این موضوع با زیر‌ساخت‌های موجود امکان‌پذیر نیست، افزود: توزیع عادلانه خدمات و امکانات را باید در شهر اصفهان داشته باشیم و توزیع متوازن جمعیت باید در اصفهان وجود داشته باشد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه اگر مشکلات شهر‌ها را آسیب‌شناسی کنیم با این موضوع مواجه می‌شویم که تمام جمعیت به اصفهان سرازیر می‌شوند، گفت: کم‌کم باید شاهد این باشیم که شهر اصفهان به استان اصفهان تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه شهر‌ها و روستا‌های ما خالی از سکنه می‌شود، اظهار کرد: ضربان معکوس شهر اصفهان آغاز شده است و شهرداری در کنار اجرای برنامه‌هایی برای کاهش آلودگی هوا و ساماندهی ترافیک باید در حوزه‌های دیگر نیز وارد شود.

جمالی‌نژاد با تاکید بر اینکه در حال حاضر توزیع متوازن صنایع در شهر‌ها و روستا‌ها وجود ندارد، ادامه داد: صنایع در اطراف شهر اصفهان متراکم شده است.

وی گردشگری را محور توسعه دانست و تصریح کرد: در کنار گردشگری باید صنایع دانش‌بنیان و هایتک در اصفهان ایجاد شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه اصفهان به عنوان کریدور علم و فناوری کشور بوده است، اضافه کرد: ما برای جذب سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف فرش قرمز پهن می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر اطراف اصفهان از صنایع آلاینده اشباع شده است، تاکید کرد: اتاق بازرگانی و شهرداری دو بال هستند و اتاق باید به شهرداری کمک کند.

جمالی‌نژاد با تاکید بر اینکه بحث ارتباط اقتصادی یکی از مباحث مهم در خواهر‌خواندگی است، افزود: مباحث جدید مطرح شده در اتاق بازرگانی مانند گردشگری و برند شهری می‌تواند محور توسعه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

بیست − 11 =