صاحب نیوز

وکلا و بازاریان به دیدار نخست وزیر پاکستان از زیارتگاهی در هند، اعتراض کردند

انجمن وکلای شهر اجمیر درایالت راجستان هند و بازاریان و مغازه داران محوطه زیارتگاه خواجه معین الدین چیشتی ،روز شنبه به دیدار راجا پرویز اشرف نخست وزیر پاکستان از این زیارتگاه، اعتراض کردند.

کدخبر: 2456
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۰۲/۱۱ @ ۱۴:۰۴


 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایرنا، همزمان با دیدار نخست وزیر پاکستان از این زیارتگاه ، تدابیر شدید امنیتی در این منطقه برقرار شد و بیش از یک هزار نیروی پلیس به حال آماده باش در آمدند.

زین العابدین علی خان یکی از روحانیون این زیارتگاه دیدار با راجا اشرف را در اعتراض به اقدام اوایل ژانویه سال جاری سربازان پاکستانی در قتل دو سربازهندی تحریم کرد.

جودها تکچاندانی، رییس انجمن بازار زیارتگاه معین الدین چیشتی به خبرنگاران گفت : بازار درگاه معین الدین چیشتی در اعتراض به دیدار نخست وزیر پاکستان از این مکان تعطیل شده است .

راجش تاندون یک نماینده انجمن وکلای اجمیر گفت : مایه بسی شرمساری است که سلمان خورشید وزیر خارجه هند ضیافت نهاری را برای اشرف ترتیب خواهد داد.

وی افزود: استقبال از نخست وزیر پاکستان اهانتی به عواطف مردم هند و اعضای خانواده قربانیان است.

اما جامعه خادمان این زیارتگاه تصمیم گرفته اند که از نخست وزیر پاکستان و هیات همراه وی در درگاه معین الدین چیشتی استقبال کند.

راجا پرویز اشرف نخست وزیر پاکستان ظهر روز شنبه در یک دیدار غیر رسمی یک روزه و به منظور زیارت درگاه خواجه معین الدین چیشتی در شهر اجمیر در ایالت راجستان در غرب هند به این منطقه سفر می کند.

سفر غیر رسمی نخست وزیر پاکستان به هند درچند روز اخیر با حاشیه های زیادی همراه بوده و تنها سلمان خورشید وزیر خارجه هند از نخست وزیر پاکستان استقبال کرد.

هیات 28 نفری پاکستان شامل 19 عضو خانواده اشرف ،بعداز ظهر امروز شنبه قرار است از درگاه خواجه معین الدین چیشتی دیدار کند.