صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » نمی‌خواهیم توسعه شهر به میراث اصفهان ضربه بزند / راه اندازی فاز اول خط یک مترو تا پایان امسال

شهردار اصفهان:

نمی‌خواهیم توسعه شهر به میراث اصفهان ضربه بزند / راه اندازی فاز اول خط یک مترو تا پایان امسال

شهردار اصفهان گفت: تمام اقدامات اجرایی در راستای اجرای پروژه خط دوم متروی اصفهان پس از هماهنگی با اداره میراث فرهنگی صورت می‌گیرد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۶ - سه شنبه ۱۳۹۴/۰۴/۹

به گزارش صاحب نیوز،مهدی جمالی‌نژاد در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه سال‌ها از آغاز عملیات اجرایی پروژه مترو می‌گذرد و طی سال‌های گذشته زمان‌های متعددی برای راه‌اندازی این پروژه عنوان‌شده و هنوز این پروژه به بهره‌برداری نرسیده آیا راهکاری برای به بار نشستن پروژه متروی اصفهان دارید، اظهار کرد: در ابتدا از مدیرعامل فعلی قطار شهری اصفهان تشکر می‌کنم، چراکه وی مدیرعاملی بسیار پویا و فعالی است.

وی بابیان اینکه حرکت‌های بسیار خوبی در راستای پروژه متروی اصفهان آغاز شده است، اضافه کرد: امیدواریم فاز نخست خط یک متروی اصفهان را در اسرع وقت و حداقل تا میدان شهدا راه‌اندازی کنیم.

شهردار اصفهان با تأکید بر اینکه با تعاملی که با میراث فرهنگی داریم، درصدد هستیم عملیات اجرایی خط دوم متروی اصفهان را نیز در زمان مناسب آغاز کنیم، تصریح کرد: تمام اقدامات اجرایی در راستای اجرای پروژه خط دوم متروی اصفهان با هماهنگی با میراث فرهنگی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه درصدد هستیم که این کار را با تعامل و همدلی انجام بدهیم، ادامه داد: نمی‌خواهیم توسعه شهر به مسائل میراثی شهر ضربه بزند و به‌صورت قطعی با نظر کارشناسان حوزه میراث فرهنگی عملیات اجرایی خط دوم متروی اصفهان را انجام می‌دهیم.

جمالی‌نژاد در پاسخ به این سؤال که بازهم زمان‌هایی برای به بهره‌برداری رسیدن خط یک متروی اصفهان عنوان می‌شود، چه تضمینی برای عملیاتی شدن این زمان‌ها وجود دارد، تأکید کرد: تلاش می‌کنیم که فاز نخست خط یک متروی اصفهان را باهمت و تلاش‌های سازمان قطار شهری در نخستین فرصت و تا پایان امسال راه‌اندازی کنیم.

وی افزود: فاز نخست خط یک متروی اصفهان با پنج واگن خریداری‌شده راه‌اندازی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد