f886601d84b861950b399355947b6811_XL
۱۲:۰۴ - پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۱۱

نماینده مردم فلاورجان در مجلس عنوان کرد:

پافشاری مردم بر «حق مسلم انرژی هسته ای» در رونمایی از گزاره برگ ملی

حجت الاسلام موسوی لارگانی گفت: انتشار گزاره برگ ملی به مذاکره کنندگان ایرانی پیام داد خدایی نکرده حقوق مسلم ایران را نادیده نگیرند و به استکبار جهانی نیز اعلام کرد ملت همواره پشتیبان نظام و جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: مردم با امضا و رونمایی از گزاره برگ ملی اعلام کردند از حقوق مسلم هسته ای خود نخواهند گذشت.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در مورد تمدید مذاکرات هسته ای تا 16 تیرماه 94 گفت: تمدید اخیر موضوع خاصی نیست اما به طور کلی 1+5 و به خصوص آمریکا هدف زیاده خواهی را در تمدیدهای این چند مدت دنبال کرده اند.

وی با اشاره به اینکه 1+5 در وین حق غنی سازی پنج درصد را پذیرفته بود افزود: پس از تمدید مذاکرات و انجام آن در لوزان این بار صحبت از غنی سازی 3.5 درصد کردند و اخیرا نیز موضوع غنی سازی 2 درصد را مطرح کرده اند.

حجت الاسلام موسوی به اذعان سخنگوی کاخی سفید مبنی بر اینکه تمدید مذاکرات به نفع آمریکا است اشاره کرد و افزود: اگر تا 16 تیر ماه به توافقی خوبی که نظر رهبری و رضایت ملت را به همراه داشته باشه برسیم این تمدید اخیر مسئله ی خاصی نخواهد بود.

وی تصریح کرد: اما اگر باز مذاکرات با تاخیر های پی در پی همراه باشد برای ایران ضرر سنگینی دارد چرا که طرف غربی آمریکایی علاوه بر معطل نگه داشتن جمهوری اسلامی تحریم های جدیدی را نیز در مدت اخیر اعمال کرده است.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ایران به تعهدات خود در طول دوران مذاکرات عمل کرده اما غرب به گفته های خود پایبند نبوده است، تاکید کرد: طرف مقابل نه تنها حرکت مثبتی از خود نشان نداده است بلکه با وقت کشی قصد ضرر زدن به ما و از بین زمان دارد.

این نماینده اصول گرا در مجلس در پاسخ به سوالی در مورد رونمایی از گزاره برگ ملی امضا شده توسط میلیون ها ایرانی گفت: ملت ما همواره خواسته های خود را در راهپیمایی ها و حرکت هایی که داشته اند بیان نموده اند.

وی افزود: مردم بارها اعلام کرده اند حاضرند فشارهای زورگویان را تحمل کنند اما از حقوق هسته ای خود نگذرند.

حجت الاسلام موسوی لارگانی افزود: کشورهای دارای سلاح هسته ای از جمله آمریکا و اسرائیل وضعشان مشخص است و برای دیگر کشورهای بی بهره از این علم تهدید واقعی محسوب می شوند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس خاطرنشان کرد: نه تنها ایران بنا به فتوای رهبر معظم انقلاب دنبال سلاح هسته ای نیست بلکه بازرسی های آژانس و اذعان مسؤولان آن نیز این حقیقت را روشن کرده است.

وی گفت: رونمایی از گزاره برگ ملی اعلام آن بود که مردم از حقوق مسلم هسته ای خود نخواهند گذشت کما اینکه پیشتر نیز شعار هیهات من الذله را در یوم الله ها سر داده اند.

حجت الاسلام موسوی لارگانی ادامه داد: انتشار این گزاره برگ به مذاکره کنندگان ایران پیام داد خدایی نکرده حقوق مسلم ایران را نادیده نگیرند و به استکبار جهانی نیز اعلام کرد ملت همواره پشتیبان نظام و جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

مسائل مربوط به پروتکل در طرح الزام دولت به حفظ حقوق هسته‌ای با مجلس است

وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد تصویب کلیات طرح الزام دولت به حفظ حقوق هسته‌ای گفت: در مواردی اختیار به شورای عالی امنیت ملی سپرده شده است اما در مورد پروتکل الحاقی و مواردی که در تواق نامه به آن مربوط است حتما باید به تایید و تصویب مجلس برسد.