صفحه اصلی » استان اصفهان » بهبود فضای کسب و کار در گرو حمایت از تولیدکنندگان واقعی است

بهبود فضای کسب و کار در گرو حمایت از تولیدکنندگان واقعی است

عضو کمیسیون تجارت اتاق اصفهان گفت: متاسفانه در اختصاص تسهیلات صندوق توسعه ملی سخت گیری های بسیاری نسبت به متقاضیان می شود در حالیکه باید تولیدکنندگان واقعی را مورد حمایت قرار داد تا فضای کسب و کار بهبود پیدا کند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۴ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایمنا: رضا خیامیان با اشاره به معوقات بانکی، بیان داشت: برخی از دریافت کنندگان تسهیلات بانکی به جای راه اندازی یا توسعه یک واحد تولیدی، اقدام به فعالیت های غیرتولیدی می کنند در صورتیکه عده دیگری به طور واقعی در عرصه تولید فعالیت هستند و نباید حق آنان در دریافت تسهیلات ضایع شود.
وی با بیان این که متاسفانه چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی فقط به بیان مشکلات می پردازند و راهکار اجرایی ارایه نمی شود، تاکید کرد: در شرایط اقتصادی کنونی ممکن است یک واحد تولیدی چند چک برگشتی داشته باشد اما برای توانمند شدنش باید از آن واحد حمایت کرد نه اینکه در تسهیلات بانکی را به روی او ببندیم.
عضو دیگر کمیسیون تجارت اتاق اصفهان در این جلسه اظهار داشت: قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار در صورتی که اجرا شود می تواند بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی را برطرف کند.
محمدرضا کیانی با اشاره به آمار تسهیلات بانکی استان، گفت: عمده تسهیلات بانکی در بخش بازرگانی صرف می شود و بخش تولید سهم ناچیزی از تسهیلات بانکی را به خود اختصاص داده است.
وی تصریح کرد: شورای گفت‌و گو می تواند مسیر تسهیلات بانکی را جهت دهی کند تا بخش تولید بهره مند تر از سایر بخش ها شود.
کیانی کمبود منابع بانکی برای تولید را ناشی از توزیع ناعادلانه تسهیلات دانست و افزود: بیش از ۸۰ درصد منابع بانکی در اختیار شرکت های دولتی قرار گرفته است و سهم اندکی از این تسهیلات به بخش خصوصی اختصاص یافته است.
دیگر عضو کمیسیون در این جلسه علت اصلی معوقات بانکی را پرداخت نکردن مبلغ قراردادها از سوی کارفرمایان به پیمانکاران دانست و تاکید کرد: سو مدیریت در شرکت های کارفرمای دولتی سبب شده تا پیمانکاران توان بازپرداخت بدهی های بانکی را نداشته باشند.
روشنک امامی خواستار دریافت گزارش حسابرسی از واحدهای تولیدی در موضوع معوقات بانکی شد و بیان داشت: بانک ها می توانند برای اطمینان خاطر از توان مالی واحدهای تولیدی گزارش حسابرسی دریافت کنند که آیا پولی در واحد وجود داشته و بابت بازپرداخت تسهیلات پرداخت نشده است.
وی همچنین خواستار تغییر عنوان عقود مشارکت بانکی به عقود بهره بانکی شد و گفت: عقود مشارکت در پرداخت تسهیلات بانکی رعایت نمی شود.
وی نقش شورای گفت وگو را در پرداخت تسهیلات بانکی را موثر دانست و گفت: این شورا می تواند تسهیلات بانکی را به واحدهای تولیدی در حال فعالیت پرداخت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × چهار =