صفحه اصلی » استان اصفهان » کسب تجارب و تعهد به اجرای آن تنها راه تحقق کار ایمن است

کسب تجارب و تعهد به اجرای آن تنها راه تحقق کار ایمن است

رییس ایمنی و آتش نشانی شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: گواهی تجارب بدست آمده از حوادث، تدوین برنامه‌های اثر بخش حفاظت و ایمنی و تعهد به اجرای آن تنها راه تحقق کار ایمن است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۵ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایمنا حسین مدرسی‌فر در نخستین همایش ایمنی سیستم‌های هیدرولیک و نیوماتیک در صنعت فولاد، اظهار داشت: ارج نهادن به تجربه بشری در اتخاذ تدابیری موثر در کاهش حوادث ضروری بوده و نباید آزموده را دوباره به محک آزمایش زد که فرصت‌ها اندک است.
وی ادامه داد: به گواهی تجارب بدست آمده از حوادث، تدوین برنامه‌های اثر بخش حفاظت و ایمنی و تعهد به اجرای آن تنها راه تحقق کار ایمن است و اعتقاد مدیریت سازمان زیربنای حکمی محسوب می‌شود که می‌توان با تدبیری عمیق و با امداد از دانش و تجارب موجود ساز و کارهایی کارآ و اثربخش در راستای بهبود عملکرد ایمنی شرکت را بر آن استوار کرد.
رییس ایمنی و آتش نشانی شرکت فولاد مبارکه اصفهان افزود: اطلاع‌رسانی و آموزش همکاران و به اشتراک‌گذاری تجارب در ارتقای فرهنگ ایمنی شرکت، نقش قابل توجهی داشته که از برگشت نتایج بدست آمده جلوگیری خواهد کرد.
وی اضافه کرد: در سال تولیدملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی بر آن شدیم تا با برگزاری نخستین همایش ایمنی سیستم‌های هیدرولیک و نیوماتیک در صنعت آهن و فولاد، آگاهی، تجربه و تخصص همکاران متعهد، متخصص و خودباور در زمینه هیدرولیک و نیوماتیک را به اشتراک گذاشته و گامی مهم در جهت ایجاد محیطی ایمن در شرکت برداشته شود.
مدرسی‌فر تصریح کرد: این همایش با شعار"کار ایمن، گامی برای تحقق توسعه پایدار" با همکاری کمیته تخصصی هیدرولیک شرکت فولاد مبارکه، واحدهای روابط عمومی، آموزش و توسعه منابع انسانی، خدمات عمومی، امور اداری، مدیریت شهری، و حراست و انتظامات برگزار شد.
وی با اشاره به مراحل اجرای این همایش، گفت: تعداد ۴۹ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که پس از ارزیابی‌ها بر مبنای نوآوری، کاربردی بودن، رعایت فرمت مقاله نویسی و ارتباط با موضوع اصلی همایش، تعداد ۹ مقاله به عنوان مقالات برتر معرفی و ۱۹ مقاله نیز به صورت پوستر درآمد.
رییس ایمنی و آتش نشانی شرکت فولاد مبارکه اصفهان یادآور شد: در جریان این همایش ۶ مقاله با موضوعات: نقش تدوین صحیح دستورالعمل‌های ایمنی و رعایت آنها در پیشگیری از حوادث در سیستم‌های هیدرولیک، انباره‌ها، ایمنی در شیلنگ‌ها و اتصالات هیدرولیک، رفتارهای نا ایمن بر روی سیستم‌های هیدرولیک، ایمنی در فلاشینگ سیستم‌های هیدرولیک، ایمنی تخصصی هیدرولیک صنعتی، بررسی حوادث مرتبط با هیدرولیک در شرکت فولاد مبارکه، ایمنی تخصصی سیستم‌های هیدرولیک ارایه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

7 + هفت =