صفحه اصلی » استان اصفهان » تعداد خودرو های فرسوده شهر اصفهان

تعداد خودرو های فرسوده شهر اصفهان

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در حال حاضر روزانه 165 هزار خودروی فرسوده در سطح شهر اصفهان تردد می‌کنند و تردد این خودرو‌ها تهدیدی برای اصفهان محسوب می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۵ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز، سید کریم داودی ظهر شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اظهار داشت: شهرداری اصفهان برنامه‌های فرهنگی و تفریحی جذابی را در ایام نوروز در سطح شهر و اماکن عمومی شهر اجرا می‌کند.

وی با بیان اینکه حمایت از هتل‌ها و مهمان‌پذیر‌ها نیز در ایام نوروز برای پذیرش مهمانان نوروزی امری مهم و ضروری تلقی می‌شود، ادامه داد: شهرداری اصفهان باید از تمام ظرفیت‌های موجود در راستای زیبا‌سازی شهر به منظور ایام نوروز استفاده کند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه وضعیت گل‌کاری و آب‌نما‌های موجود در سطح شهر باید بهبود پیدا کند و شهرداری و مدیریت شهری اصفهان باید به این موضوع توجه داشته باشند، بیان داشت: باز‌سازی و نو‌سازی بافت‌های فرسوده موجود در سطح شهر به ویژه نو‌سازی محله همت‌آباد اصفهان توسط مردم انجام می‌شود اما شهرداری باید تسهیلات حمایتی را برای انجام این امور به شهروندان ارائه کند.

وی با اشاره به اینکه توان و قدرت اقتصادی مردم برای ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده محدود است، اضافه کرد: برای ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده مجوز ارتفاع کم‌تری اختصاص داده می‌شود و شهروندان با توجه به این موضوع و عقب‌نشینی ساختمان‌ها قادر به انجام ساخت و ساز در این بافت‌ها نیستند.

داودی با اشاره به اینکه فعالیت خودرو‌ها و وسایل نقلیه یکی از دلایل آلودگی هوای اصفهان به شمار می‌رود، تصریح کرد: در حال حاضر روزانه 165 هزار خودروی فرسوده در سطح شهر اصفهان تردد می‌کنند و تردد این خودرو‌ها تهدیدی برای اصفهان محسوب می‌شود.

وی افزود: استفاده از راهکار‌های مورد نیاز برای کاهش آلودگی هوای اصفهان ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سیزده + دوازده =