صفحه اصلی » سیاسی » ناظران انتخابات ریاست جمهوری در پایتخت تعیین شدند اسامی

ناظران انتخابات ریاست جمهوری در پایتخت تعیین شدند اسامی

پنج عضو هیئت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در تهران انتخاب شده و با حکم رئیس هیئت نظارت مرکزی انتخابات، فعالیت‌ خود را آغاز کردند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۵ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، اعضای هیئت نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری و انتخابات میاندوره‌ای مجلس نهم در استان تهران تعیین شدند.

بر اساس این گزارش، قاسم محمدتهرانی به عنوان رئیس هیئت نظارت انتخاب شده و فیروز اصلانی، صادقی مقدم، نصر اصفهانی و حجت‌الاسلام رسول جلیل زاده، اعضای این هیئت را تشکیل می‌دهند.

اعضای هیئت نظارت بر انتخابات تهران با حکم رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

اعضای هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات 92 نیز در آذر ماه امسال (91) در اجرای ماده 2 قانون نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و چهارمین انتخابات میاندوره‌ مجلس خبرگان رهبری تعیین و به وزارت کشور معرفی شده بودند.

اعضای این هیئت را آیت‌الله احمد جنتی (دبیر شورای نگهبان)، آیت‌الله محمد یزدی (عضو فقهای شورای نگهبان)، محمدرضا علیزاده (قائم‌مقام شورای نگهبان)، عباسعلی کدخدایی (سخنگوی شورای نگهبان)، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی (معاون اول قوه قضائیه)، محسن اسماعیلی (عضو حقوقدان شورای نگهبان) و محمدرضا میرشمسی تشکیل می‌دهند.

مکانیزم انتخاب اعضای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات بدین شکل است که پیش از شروع انتخابات، از سوی شورای نگهبان پنج نفر از افراد مسلمان و مطلع و مورد اعتماد (به عنوان هیئت مرکزی نظارت)، با اکثریت آرا انتخاب و به وزارت کشور معرفی می‏شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هشت + دو =