صاحب نیوز

"رئیس سیا قاتل زنجیره‌ای است"

«سیا آژانسی شدیدا بدون قانون است. "چالمرز جانسون" سیا را ارتش خصوصی رئیس‌جمهوری خواند. امپراتوری روم هم گارد محافظان خاص خود را داشت. این محافظان به امپراتورها خدمت و از آنها محافظت می‌کردند.»

کدخبر: 2493
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۰۲/۱۱ @ ۱۴:۰۵


 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایسنا، "استفن لندمن" در تحلیلی درباره سابقه و نحوه انتخاب رئیس جدید سیا که در پایگاه اینترنتی "اوپد نیوز" منتشر شد، نوشت: «ماموران سیا نیز همانند محافظان امپراتورها عمل می‌کنند. آنها حتی بیش از آن هم انجام می‌دهند. کشتار غیرقانونی در اولویت قرار دارد و اکثر آن نیز به صورت محرمانه صورت می‌گیرد، این اقدامات مرموز کنگره و مردم عادی را بی‌خبر نگه می‌دارد.

جانسون گفت: روسای جمهور آمریکا "کنترل نامحدود بر سیا دارند. سیا احتمالا تنها قدرت خارق‌العاده آنها است."

سیا روسای جمهوری آمریکا را دور ازهر گونه نظارت و یا توازن نگه می‌دارد. چیزی تحت عنوان التزام قانونی وجود ندارد.

سیا پنج ماموریت اولیه داشت. چهار مأموریت با جمع آوری هماهنگ سازی و انتشار اطلاعات مرتبط است.

ماموریت پنجم نامشخص است. این ماموریت به عوامل سیا اجازه می‌دهد تا فعالیت‌ها و وظایف دیگر مرتبط با مسائل جاسوسی و اطلاعاتی امنیت ملی را طبق دستور شورای امنیت ملی انجام دهند.

این اختیار "سیا را به ارتش شخصی، سری و مرموز رئیس‌جمهور تبدیل کرده است". چنین عملی اقدامات غیرقانونی پنهان را در اولویت قرار می‌دهد. این اقدامات عبارتند از: سرنگونی دولت‌هایی که به صورت دموکراتیک انتخاب شده‌اند، قتل رهبران و مقامات کلیدی کشورها، حمایت از حاکمان ستمگر، ربودن افراد و زندانی کردن آنها در کشورهای دیگر و بدرفتاری شدید با آنها در زندان‌های بازجویی و استفاده از پهپادها به عنوان ابزار ترور.

جانسون می‌گوید که سیا اکنون فعال‌تر از همیشه است و تقریبا تبدیل به دسته مافیای جهانی شده است و با دموکراسی سازگار نیست.

"صندوقچه پراز حیله‌های کثیف سیا نشان دهنده و مشخص کننده ریاست جمهوری امپراتوری است."

"قدرت بدون کنترل" سیا تهدیدکننده آزادی است. وجودش عمر جمهوری آمریکایی را کوتاه می‌کند. سیا تهدیدی است برای حکومت دموکراتیک.

در هشت مارس سناتورهای سرکش "جان برنان" را تایید کردند. این انتخاب با 63 رأی موافق در مقابل 34 رأی مخالف صورت گرفت. او رئیس کنونی سیا است. رای‌گیری پس از سخنرانی ایذایی و بازدارنده "رند پل" صورت گرفت. او پس از سیزده ساعت تسلیم شد.

او از توصیف آنچه مهمترین موضوع بود خودداری کرد. او کشتار پهپهادی را محکوم نکرد. نقش پیشین و کنونی برنان را نادیده گرفت. فقط بر کشتار آمریکایی‌ها تمرکز کرد و بر وقوع آن تاکید کرد.

او موضوع را با "اریک هلدر" دادستان کل مطرح کرد. هلدر به نامه پل پاسخ داد. او گفت کشتن آمریکایی‌های داخل کشور در شرایط فوق‌العاده اشکالی ندارد.

نامه‌ای مختصر پس از آن پل را آرام کرد، در این نامه آمده بود: متوجه شده‌ام که شما سوال دیگری مطرح کردید: "آیا رئیس‌جمهور حق دارد از پهپادهای مسلح برای کشتن یک آمریکایی که در جنگ درگیر نیست در خاک آمریکا استفاده کند؟"

"پاسخ این سوال نه است."

او دروغ گفت؛ جان کارنی سخنگوی کاخ سفید هم این کار را انجام داد. او گفت: اوباما از حملات پهپادی برای حمله به شهروندان آمریکایی ساکن خاک آمریکا استفاده نمی‌کند و نکرده است.

ترورهای هدفمند نشان‌دهنده سیاست آمریکایی هستند. آنها از خیلی وقت پیش وجود داشته‌اند و در سراسر دنیا اتفاق افتاده‌اند. هیچ کس هیچ کجا در امنیت قرار ندارد. رهبران کشورها در خطر هستند، شهروندان آمریکایی هم همینطور.

اعلام تنفس باعث پایان دادن به سخنرانی پل شد. برنان این قاتل سریالی اکنون رئیس سیا است، او استاد اوباما در قتل و کشتار است. اختیار او این است بکش، بکش، بکش. فکر کنید که بخواهد از این اختیار استفاده تمام بکند. هیچ کس، هیچ جا ایمن نخواهد بود.

در ماه ژانویه روزنامه دیلی نیوز نیویورک، خبری با تیتر "پرده‌ها را از روی پهپادها کنار بکشید" منتشر کرد، در این خبر آمده است: "برنان بیش از هر مقام دیگر" نشان‌دهنده سیاست مرگ آور واشنگتن در مورد پهپادها است. هیچ مقام دیگری در تاریخ آمریکا همانند جان برنان این چنین نقش برجسته‌ای در کشتار تعداد زیادی از مردم خارج از مناطق جنگی بازی نکرده است.

برنان به طور گسترده در سیاست شکنجه بوش و چنی درگیر بوده است. یک گزارش محرمانه کمیته جاسوسی سنا فعالیت‌های بازپرسی غیرقانونی را نشان می‌دهد.

"دایان فاینشتاین" رئیس کمیته اطلاعات سنا این انتخاب را "یکی از برجسته‌ترین غفلت‌های تاریخ سنای آمریکا و مهمترین غفلت این کمیته تاکنون" خوانده است.

وی افزود: این گزارش جزئیات تکان دهنده‌ای را درباره برنامه بازداشت و بازجویی سیا افشا می‌کند و سوالات جدی درباره فعالیت‌ها و غفلت‌های اطلاعاتی مطرح می‌کند.

دایان فاینشتاین در ادامه گفت: من معتقدم که این گزارش یکبار و برای همیشه بحث درباره اینکه آیا کشور ما باید تکنیک‌های بازجویی‌ اجباری را انجام دهد حل خواهد کرد.

او گفت که ایجاد "پایگاه‌های سیاه" مخفی و بلندمدت و استفاده از تکنیک‌های پیشرفته بازجویی اشتباهات وحشتناکی بودند.

نه دایان فینشتاین و نه دیگر اعضای کنگره برای توقف آنها کاری انجام می‌دهند، آنها با پشتکار زیاد تحت فرمان اوباما به کار خود ادامه می‌دهند. فاینشتاین می‌داند اما نمی‌گوید.

اوباما بدون وقفه طرح‌ریزی کرده بود که برنان را رئیس سیا کند. در آن زمان، نیویورک تایمز این اقدام را "از لحاظ سیاسی دشوار" خواند. او "لئون پانه‌تا" و "دیوید پترائوس" را نیز انتخاب کرده بود. "مایکی مورل" دوبار به عنوان رئیس موقت انجام وظیفه کرده بود. اما در هشت مارس، برنان رئیس انتخاب شد.

اکثر دموکرات‌ها و برخی از جمهوری خواهان از او حمایت می‌کنند. توصیفات کنگره دارای قدرت کمی هستند و عملا وجود ندارد.

اوباما گفت: سنا در "جان" قابلیت‌هایی را شناسایی کرده است که من به آنها بسیار بها می‌دهم، قاطعیت او در حفظ امنیت آمریکا، تعهد او در همکاری با کنگره، توانایی او در ایجاد ارتباط با شرکای خارجی و تعهد او به ارزش‌هایی که ما را یک ملت معرفی می‌کنند، نمونه‌ای از این قابلیت‌ها است.

اوباما گفت که سیا اکنون با ریاست یکی از اعضای خودش اداره می‌شود. تحت فرماندهی برنان، این شرکت کشتار تا سطح بالاتری رشد خواهد کرد. او تندروی‌های ایدئولوژیکی نشان می‌دهد، او با انجام ترور ملی مشکلی ندارد.

انتصاب وی جرایم جنگی ضد بشریت را قداست می‌بخشد. این اقدامات شدیدتر از آن هستند که نادیده گرفته شوند. ارتکاب این جرایم سیاست آمریکا است.

در انتظار ادامه یافتن جنگ پهپادها باشید. آنها در سراسر دنیا منتشر خواهند شد و کشتار هدفمند نیز سراسر دنیا را فرا خواهد گرفت. حکمرانی اصول قانونی اهمیتی ندارد. اولویت‌های امپراتوری مهمتر هستند. مقابله با تروریسم هیچ زندانی‌ای نداشته است.

ترورهای مورد حمایت دولت آمریکا به خوبی توسط جان برنان انجام خواهند شد. اوباما به او دستور داده است تا بکشد!»