صفحه اصلی » سیاسی » سپاه هراسی با کدامین هدف؟

سپاه هراسی با کدامین هدف؟

در هفته گذشته مسئولین ارشد امنیتی کشور هشدار بروز یک فتنه با زوایای جدید را دادند. فتنه ای که اینبار با شکل و شمایلی جدید ، اما ماهیت یکسان (تضعیف نظام اسلامی)بروز خواهد کرد.در ذیل به برخی از آنها اشاره می گردد:

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۵ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از رویش نیوز: آثار فتنه ۹۲پیداست برنامه‌ریزی‌ها و جهت گیری ها و پول هایی که در دو ـ سه سال اخیر خرج شده، ساختاری را بوجود آورده که ممکن است به نام دفاع از ولایت و شعار امام زمان(عج) و دفاع از عدالت، کار خود را انجام دهد

· دادستان کل کشور پیش‌بینی کرد که در روزهای اول سال آینده، فتنه جدیدی در راه است که فتنه‌گران آن با چهره‌ای نفاق‌گونه و با شعار برقراری عدالت و مبارزه با فساد وحمایت از پابرهنه‌ها به صحنه خواهند آمد

· استراتژی تغییر نظام، امروز به استراتژی تغییر رفتار تبدیل شده است، دشمن هم برای این استراتژی از هر ابزاری استفاده می‌کند؛ گاهی اوقات برای تغییر رفتار برخی مسئولان با چند واسطه دست به کار می‌شوند بدون اینکه آن مسئول متوجه شود پشت این واسطه‌ها سرویس‌های اطلاعاتی قرار گرفته‌اند

· یکی دیگر از مسائل مهمی که دشمن می‌خواهد انتخابات 92 را به چالشی بزرگ برای نظام تبدیل کند، وسعت دادن به فتنه احتمالی است

· در انتخابات 92 جریان فتنه در داخل، ضدانقلاب خارج نشین و غربی‌ها برنامه‌ریزی‌های سنگینی را انجام داده‌اند و چشم بسیاری به انتخابات است که تاکنون با توجه به بررسی‌های انجام شده 11 گفتمان دسته‌بندی شده است

· فتنه ۸۸با ادعای دفاع از مردم و آزادی اما با پول آمریکایی‌ها رخ داد ولی ممکن است فتنه ۹۲به این شکل نباشد    

· دشمن علاوه بر چهره قبلی یک چهره تزویرگونه و نفاق‌گونه‌ به خود گرفته است.

 

به نظر میرسد دشمنان نظام اینبار علاوه بر تاکتیک های قبلی تاکتیک جدیدی را اتخاذ کرده اند که حول محور حمله به رکن اصلی نظام جمهوری اسلامی "ولایت فقیه" است. وقتی به فتنه 88 نگاه می کنیم در کنار هدایت های راهبردی ولی فقیه نقش برخی از نهادهای کشور در مقابله با فتنه را همگام با رهبر فرزانه انقلاب بسیار پررنگ و اثرگذار می بینیم.

یکی از شاخص ترین نهادها سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است. حال این سوال مطرح است که با توجه به پیش بینی ها و هشدارهای مسئولین امنیتی کشور در خصوص فتنه 92 چرا سپاه پاسداران اینچنین مورد حملات مغرضانه قرار گرفته است؟

جایگاه سپاه در پازل حرکتی دشمن علیه ایران چگونه تعریف شده است؟

چرا برخی مسئولین ارشد اجرایی کشور اخیرا نگاه نقادانه به سپاه دارند؟

آیا در فتنه گذشته سپاه حرکت مخالف اصول اساسنامه خود انجام داده است؟

پاسخ همه این سوال ها طراحی سناریویی تحت عنوان سپاه هراسی است که درکمیته خطر جاری آمریکا کلید خورده است.

با نگاهی جامع علت این تاکتیک جدید دشمنان را به این نحو میتوان بررسی کرد:

 

1.چرا انقلاب اسلامی به نهادهایی مانند سپاه نیازمند بود؟

چون انقلاب اسلامی در ایران به دلیل تأثیرگذاری و قدرت الهام بخشی آن یک انقلاب منحصر به فرد دینی در جهان امروز است.

توان تأثیرگذاری بالای آن بر مهندسی افکار عمومی و قدرت الهام‌بخشی آن با پشتوانه اسلام اهل بیت (علیهم السلام) موقعیت ویژه‌ای را برای نظام جمهوری اسلامی ایجاد کرده است. بر این اساس انقلاب اسلامی با ماهیت دینی و شعارها و گفتمان مکتبی خود و در مواجهه با تهدیدات ابرقدرتهای شرق و غرب سلطه‌گر که این انقلاب را مانع جدی سلطه و جهان گشایی در سراسر جهان می‌دید، به نهادهایی نیازمند بود که بتواند نیازهای انقلاب را در زمینه‌های گوناگون خصوصاً در برابر هجمه‌های دشمنان داخلی و خارجی پاسخ دهد.

از این رو یکی از دستاوردهای بزرگ نظام اسلامی تأسیس نهاد مقدس سپاه بنا به فرمان حضرت امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی بود که با حضور عده‌ای از جوانان انقلابی و پیرو راستین معظم‌له پایه‌ریزی گردید.

 

2. نقش آفرینی سپاه در سالهای بعد از انقلاب چگونه بوده است؟

 سپاه پاسداران در سال های بعد از انقلاب به عنوان بازوی ولایت فقیه از گردنه های سخت و شرایط بحرانی مسیر انقلاب با سلامت و سربلندی عبور کرده و همین حضور مقتدرانه باعث نگرانی دشمنان و استفاده از تاکتیک های جدید برای مهار قدرت آن شده است. نقش غیرقابل جایگزین این نهاد انقلابی در صحنه های مـتـعـدد و مـتـنـوع بـر هـیچ کس پوشیده نیست . یکی از این صحنه های مهم ، دفاع از انقلاب اسلامی در مقابل ضد انقلاب اعم از داخلی و خارجی  است که در صدد بوده و هستند ؛انقلاب و کشور را بـا انـواع تـوطـئه هـا بـه نـابـودی بـکـشـانـنـد.

 

3. در اساسنامه سپاه و اصل 150 قانون اساسی کارکرد سپاه چگونه تعریف شده است؟

سپاه پاسداران، برای پاسداری از انقلاب اسلامی، از ابتدای تشکیل، یک نهاد سیاسی، نظامی و فرهنگی بوده و با همین نگرش با اصل 150 قانون اساسی رسمیت یافته است. اساسنامه سپاه نیز بر همین اساس در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و مأموریت های آن تعریف شد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیش از آنکه یک سازمان باشد، یک نهاد است و بر اساس همین ویژگی نهادی اش، در هر زمان و در هر مکان، هر نوع اقدام لازم با هر نوع ماهیت و جهتی را که ضرورت داشته باشد، باید برای حفظ انقلاب و پیشبرد آن انجام دهد. سپاه صرفاً ماهیتی نظامی ندارد که فقط بخواهد با تهدیدات نظامی مقابله کرده و به اقدامات مسلحانه علیه نظام اسلامی پاسخ دهد. سپاه هر لحظه باید آمادگی داشته باشد تا به انواع تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم پاسخگو باشد. در کنار این مهم، کمک به عمق بخشی داخلی و خارجی از دیگر مأموریت های سپاه پاسداران به حساب می آید. سپاه نقش مهمی را در پیشبرد اهداف انقلاب بر عهده دارد. سپاه باید از هر نوع انحرافی در مسیر انقلاب جلوگیری کند. سپاه باید با توطئه های داخلی و خارجی و هر نوع فتنه و از سوی هر کس در شرایط لازم برخورد کند. اگر سپاه غیر از این باشد و غیر از این عمل کند، آنگاه سپاه، پاسدار انقلاب اسلامی نخواهد بود.

.

4. چرا پروژه سپاه هراسی کلید خورد؟

راهبرد بی‌ثبات‌سازی، آشوب آفرینی و برپایی غائله‌ها و فتنه‌ها و نیز حرکت‌های تجزیه‌طلبانه در طول سه دهه گذشته همواره در دستور کار آمریکایی‌ها و دیگر دشمنان جمهوری اسلامی بوده است و سپاه بر اساس رسالت پاسداری از انقلاب و دستاوردهای آن، هر عرصه‌ای از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی که بر اساس تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم به خطر بیفتد عملاً خود را موظف به دفاع و مقابله با آن می‌داند. به همین جهت دشمنان خارجی و نیز مخالفین و معاندین داخلی هم در نقطه مقابل سعی در تخریب این نهاد مؤثر در حفظ و حراست از انقلاب و نظام اسلامی می‌کنند که البته هدف اصلی آنها هم از شدت بخشیدن به تخریب‌ها علیه سپاه خارج کردن سپاه از میدان رویارویی با دشمن می‌باشد. در فتنه ۸۸ و پس از ناکامی جریان فتنه، به دنبال آشکار شدن نقش مهم سپاه در خنثی‌سازی فتنه، پروژه سپاه‌هراسی با قصد سپاه‌ستیزی از سوی امریکایی‌ها کلید خورد.

اکنون دشمنان و بدخواهان به خوبی فهمیده‌اند آن مجموعه‌ای که به طور سازمان یافته وجود دارد و می‌تواند انقلاب را در مقابل خطرات حفظ کند سپاه پاسداران است. البته این به معنای نادیده گرفتن سایر مجموعه‌ها نیست لکن سپاه به خاطر فلسفه وجودی خود برای دفاع از انقلاب کارایی خود را نشان داده است و این واقعیتی است که دوست و دشمن به آن معترف هستند.نقش سپاه در پاسداری از انقلاب اسلامی و عمق‌بخشی گفتمان آن، چنان در کام سلطه‌گران تلخ گردید که کمیته‌ی خطر جاری آمریکا، مهار و فروپاشی نظام جمهوری اسلامی ایران را در گرو تضعیف سپاه قلمداد کرد. (اشاره به اصل 14 و 15 از اصول بیست‌گانه‌ی کمیته‌ی خطر جاری آمریکا)

 

5. حرکت دشمنان در راستای تضعیف سپاه چگونه پیش بینی می شود؟

دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی، سناریوی هوشمند و چندمرحله‌ای 'فشار‌ ـ‌ بی‌ثباتی‌ـ ‌مذاکره' را در دستور کار قرار داده که نقطه‌ کانونی آن انتخابات 92 است. طبیعی است گروههایی که خواسته‌های نامشروعشان در جهت براندازی نظام قرار دارد سپاه را مزاحم خواسته‌های شوم خود می‌بینند و برای آنکه ضریب موفقیت خود را بالا ببرند در اقدامات مقدماتی خود تضعیف چنین نهادی را در دستور کار خود قرار می‌دهند. آنها به خوبی می‌دانند تا موقعی که سپاه از پایگاه مردمی برخوردار است شکست‌ناپذیر باقی خواهد ماند.در ماه‌های اخیر به نظر می‌رسد پروژه تضعیف سپاه، وارد مرحله جدیدی شده است. مدتی است که در فضای مجازی و رسانه‌های وابسته به جریان‌های ضد‌انقلابی ، فتنه‌گر و انحرافی، با استناد خلاف واقع و برداشت های ناصحیح از اظهارات برخی از مسئولان ارشد سپاه، و مواضع غرض ورزانه برخی مسئولین اجرائی اینگونه القا می‌کنند که سپاه پاسداران قصد دارد در انتخابات دخالت نماید. بی شک  این رسانه ها و افراد هدفی به غیر از این ندارند که جایگاه این نهاد مقدس را نزد مردم تضعیف نمایند تا بتوانند از میزان نفوذ و تاثیر آن در هنگام دفاع از انقلاب بکاهند.

 

اما…

تجربه ثابت کرده است که هوشیاری ملت ایران در عرصه های مختلف چه بسا بیشتر از مسئولین بوده است.

تجربه ثابت کرده است که نهادهای انقلابی که از بطن ملت برخواسته و پشتوانه مردمی دارد ازاصول خود عدول نمی کند مثل نهاد مردمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.

تجربه ثابت کرده است با وجود مشکلات متعدد در کشورعهد و پیمان ملت بامحور حاکمیت دینی در نظام اسلامی خدشه نا پذیر است.

امید است در تجربه آینده نیز به مدد یاری خداوند ،رهنمود های حکیمانه دیده بان همیشه بیدار انقلاب و بصیرت ملت ایران حرکت نظام اسلامی در این گذر تاریخی مثل همیشه  در صراط مستقیم الهی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک + 9 =