صفحه اصلی » اجتماعی » نتایج اولیه دکتری اواخر فروردین اعلام می‌شود/ امکان انتخاب 50 رشته‌محل برای داوطلبان

نتایج اولیه دکتری اواخر فروردین اعلام می‌شود/ امکان انتخاب 50 رشته‌محل برای داوطلبان

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه نتایج اولیه آزمون در دهه سوم فروردین ماه اعلام می‌شود، گفت: پس از اعلان اولیه نتایج داوطلبان امکان انتخاب 50 رشته محل را برای مرحله بعد دارند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۶ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از تسنیم: حسین توکلی درباره اعلام نتایج آزمون دکتری و انتشار کلید سوالات این آزمون اظهار داشت: به دلیل فرصت کم به احتمال زیاد کلید سوالات بعد از عید منتشر می شود، زیرا سعی داریم نتایج اولیه را در فروردین ماه اعلام کنیم.

وی به روند عملیات معرفی اولیه داوطلبان دکتری اشاره و تصریح کرد: معرفی داوطلبان به صورت چند برابر ظرفیت بر اساس کد رشته محل‌های انتخابی،80  درصد نمره کل آزمون و 20 درصد معدل و با در نظر گرفتن سهمیه داوطلب انجام می‌شود.

مشاور عالی سازمان سنجش ادامه داد: پذیرش نهایی داوطلبان معرفی شده به دانشگاه‌ها بر اساس نتایج آزمون کتبی، مصاحبه، اولویت کد رشته محل‌های انتخابی و ظرفیت انجام شده و گزینش نهایی آزمون بر اساس 50 درصد نمره آزمون کتبی و 50 درصد نمره مصاحبه صورت می‌گیرد.

توکلی به سهمیه‌های در نظر گرفته برای این آزمون نیز اشاره کرد و بیان داشت: 20 درصد از ظرفیت هر رشته محل به رزمندگان واجد شرایط که حد نصاب نمره علمی لازم را کسب کرده‌اند اختصاص می یابد. همچنین براساس قانون برقراری عدالت آموزشی در دوره‌های تحصیلات تکمیلی، 10 درصد سهمیه مازاد بر ظرفیت (حداقل یک نفر) به مربیان آموزش رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم به شرط کسب حداقل 80 درصد نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد اختصاص خواهد یافت.

وی تاکید کرد: پس از اعلام نتایج اولیه در دهه سوم فرودین سال 92  داوطلبان می‌توانند حداکثر 50 رشته محل را انتخاب کنند.

توکلی در پایان با بیان اینکه در نیمه دوم اردیبهشت‌ماه نتایج نهایی آزمون دکتری به دانشگاهها اعلام می شود، خاطرنشان کرد: نتایج نهایی آزمون دکتری و داوطلبان نهایی آن برای تحصیل در دانشگاهها  برای سال تحصیلی 92 نیمه دوم شهریور ماه اعلام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × 3 =