صفحه اصلی » اجتماعی » احداث آرامستان جدید برای تهرانی‌ها در سال 92

احداث آرامستان جدید برای تهرانی‌ها در سال 92

فرماندار تهران گفت: در جاده سمنان مکانی برای آرامستان جدید جانمایی شده است و شهرداری باید شرایط و خدمات را در این مکان ایجاد کند تا انتقال آرامستان صورت بگیرد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۶ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از فارس، عیسی فرهادی درباره عملکرد فرمانداری تهران در یک سال گذشته و انتخابات عادی اظهار داشت: به تمامی مدارس ابلاغ شده است تا 20 خرداد ماه تمامی امتحانات برگزار شود و هیچ امتحانی در مورد انتخابات برگزار نخواهد شد.

فرماندار تهران درباره افزایش 20 درصدی نرخ کرایه‌ها اظهار داشت: هر افزایشی نباید بیشتر از مصوبه وزارت کشور باشد.

فرهادی بیان داشت: شورا نمی‌تواند قانونی تصویب کند که قانون بالادستی که همان وزارت کشور است را ملغی کند و هر دستور شورا باید منوط به ابلاغیه وزارت کشور در این خصوص باشد.

پیشنهاد افزایش نرخ کرایه‌های حمل‌و نقل عمومی باید به فرمانداری تهران ارسال شود و سپس به ابلاغیه وزارت کشور تطبیق و اعلام شود.

فرهادی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آرامگاه‌های تهران تکمیل شده و باید آرامستان جدیدی احداث شود، گفت: در جاده سمنان مکانی برای آرامستان جدید جانمایی شده است و شهرداری باید شرایط و خدمات را در این مکان ایجاد کند تا انتقال آرامستان صورت بگیرد.

فرماندار تهران افزود: به دنبال این هستیم تا انتقال آرامستان در سال 92 اتفاق بیفتد چرا که در آرامستان‌های فعلی قبرها 5 طبقه نیز شده‌اند.

وی درباره برگزاری انتخابات شورای شهر در سال آینده اظهار داشت: انتخابات شورای شهر شهرستان ری براساس تصمیم مجلس برگزار می‌شود و در صورتی که مجلس استقلال ری را قطعی کند براساس قانون قبلی انتخابات در این شهرستان جدا برگزار می‌شود.

فرهادی درباره حکم دیوان عدالت نیز اظهار داشت: این حکم مبنی بر عدم استقلال ری نبوده است و فقط معرفی شهردار جدید این شهرستان را متوقف کرده است.

وی درباره تسهیلات نوروزی افزود: زیباسازی مناطق تهران، پاکسازی خیابان‌ها و ارائه خدمات گردشگری از جمله اقداماتی است که برای ایام نوروز در نظر گرفته شده است و امیدواریم تهرانی‌ها از شهر بیرون بروند تا پایتخت نفس تازه‌ای بکشد.

فرماندار تهران افزود: در ایام نوروز تمامی درمانگاه‌ها، پلیس، نهادهای امدادی آماده‌باش هستند تا یک سال بدون حادثه را آغاز کنند.

فرهادی درباره افزایش نمایندگی‌های فرمانداری در سطح شهر تهران اظهار داشت: سه ساختمان نمایندگی فرمانداری در مناطق 2، 3 و 15 در حال شکل‌گیری است و هنوز برای ایجاد 11 فرمانداری و یا 22 نمایندگی تصمیم‌گیری نشده است.

وی خاطرنشان کرد: جمعیت 10 میلیون تهران نیاز به یک تغییرات سیاسی دارد. تهران نسبت به دیگر شهرستان‌ها وضعیت مطلوب‌تری ندارد و باید دستگاه‌های اداری در هر منطقه تهران نمایندگی‌هایی مانند آموزش و پرورش داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

14 + 4 =