صفحه اصلی » اجتماعی » از هزینه ۳ میلیونی پابندهای الکترونیک تا توزیع سبد کالای عید به خانواده زندانیان

از هزینه ۳ میلیونی پابندهای الکترونیک تا توزیع سبد کالای عید به خانواده زندانیان

در نیمه دوم سال ۹۱ سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور اقدامات قابل توجهی داشت که استفاده از پابندهای الکترونیک و توزیع سبد کالای عید به خانواده زندانیان از آن جمله است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۶ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از فارس، سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در سال 91 اقدامات مؤثری را در جهت بهبود وضعیت زندانیان در کشور انجام داد و خبرهای خوبی را برای زندانیان به همراه داشت.

مجموعه اقدامات سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در سال 91 را در 2 بخش به تفکیک 6 ماهه اول و دوم سال می‌خوانید.

استفاده سازمان‌زندان ها از پابندهای الکترونیک

17 مهر غلامحسین اسماعیلی، رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور با اشاره به پشت سرگذاشتن مراحل آزمایشی دستبندها و پابندهای الکترونیکی گفت: دستبندها و پابندهای الکترونیکی از قابلیت رصد و ردیابی فرد در موقعیت های مختلف برخوردار است و سازمان زندانها با هدف مراقبت از زندانیان در طول دوران مرخصی از این وسیله استفاده می‌کند.

وی گفت: دستبندها و پابندهای الکترونیکی مجهز به سیستم GPRS از قابلیت بالاتری نسبت به سیستم‌های GPS در تمام فضاها حتی فضاهای بسته و متروها برخوردار بوده و قابل ردیابی هستند ضمن اینکه با ارسال پیام در هر 30 ثانیه یا یک دقیقه می توان از موقعیت فرد مطلع شد.

اسماعیلی افزود: در حال حاضر 8 کشور از جمله هلند ، فرانسه ، تایلند ، امریکا و ترکیه از این وسیله استفاده می کنند و هزینه هر دستبند و پابند الکترونیکی با احتساب هزینه های سرور 300 هزارتومان تا یک میلیون تومان تمام می‌شود که از محل هزینه‌های جاری و صرفه جویی سازمان تامین شده است.

وی گفت: 30 تا 50 هزار دستبند و پابند برای زندانیانی که به مرخصی می روند و حدود 50 هزار فقره نیز برای محکومان نیاز داریم.

برگزاری دوره آموزشی CPR در بیمارستان 48 تخت خوابی بازداشتگاه اوین

30 مهر کلاس آموزشی احیاء قلبی CPR ویژه کادر اداره بهداشت و درمان بازداشتگاه اوین در بیمارستان 48 تخت خوابی این مرکز برگزار شد.

مجید رضازاده رییس اداره بهداشت و درمان پیرامون برگزاری این دوره آموزشی در بیمارستان 48 تخت خوابی بازداشتگاه اوین اظهار داشت: در این دوره کلاس آموزشی احیاء قلبی، مرتضی محمدی متخصص بیهوشی به طور مبسوط درباره آخرین روش ها و متد CPR که در انجمن متخصصین بیهوشی مطرح شده است به بحث و بررسی پرداخت و مباحث مربوطه به صورت عملی انجام گردید.

بازدید وزیر دادگستری جمهوری ارمنستان از کانون اصلاح و تربیت تهران

22 آبان هرایر طوماسیان وزیر دادگستری جمهوری ارمنستان از کانون اصلاح و تربیت تهران بازدید کرد.

در این دیدار محمدی معاون قضایی و اجرای احکام سازمان زندان های ایران، رستمی مدیر کانون اصلاح و تربیت

تهران و سلیمانی مدیر کل زندان های استان تهران وی را همراهی کردند.

آزادی 480 زندانی بدهکار

30 آبان رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت مدیره ستاد دیه استان اصفهان از آزادی 480 نفر زندانی جرائم غیر عمد زندان های استان اصفهان در سال جاری با پرداخت مبلغی بیش از 70 میلیارد ریال خبر داد.

دستورالعمل جدید نحوه تعیین و پرداخت دستمزد مددجویان شاغل زندانها مورد تایید و تصویب رئیس سازمان قرار گرفت

13 آذر به منظور ایجاد وحدت رویه و یکپارچگی در پرداخت دستمزد به مددجویان شاغل و نیز ایجاد انگیزه و ترغیب زندانیان به اشتغال و فراگیری آموزش های فنی و حرفه ای، دستورالعمل نحوه پرداخت دستمزد به مددجویان شاغل در زندانها، مشتمل بر 11 ماده و 7 تبصره تدوین گردید و یوم جاری به تایید و تصویب رئیس سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور رسید.

آزادی و تخفیف مجازات 1528 زندانی زندان مرکزی مشهد

14 آذر هوشنگ شریف نژاد مدیر زندان مرکزی مشهد آزادی و تخفیف مجازات 1528 مددجو با استفاده از عفو ،کمک های مردمی، آزادی مشروط و تقسیط بدهی در 7 ماهه نخست سال جاری را نتیجه اقدامات صورت گرفته در زندان مرکزی مشهد در جهت کاهش جمعیت کیفری دانست و گفت: با تعامل صورت گرفته با دستگاه قضایی در 7 ماهه گذشته 4610 مورد مرخصی به مددجویان اعطاء شده که تمدید 2888 مورد از مرخصی اعطاء شده را می‌توان نتیجه تعامل مؤثر و سازنده مسئولین زندان با مراجع قضایی و 650 مورد بازدید قضات از زندان دانست.

کاهش 29/33 درصدی جمعیت کیفری زندان تربت جام

2 دی ماه رئیس زندان تربت جام از کاهش 29/33 درصدی جمعیت کیفری زندان تربت جام در 6 ماهه اول سال 1391 خبر داد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته مبین تعامل و اهتمام زندان و دستگاه قضایی شهرستان در جهت تحقق سیاست حبس زدایی است.

6 میلیارد و 790هزار ریال تسهیلات اشتغال در اختیار مددجویان یزد قرار گرفت

6 دی ماه سرپرست مرکز مراقبت بعد از خروج زندان های استان یزد در تشریح عملکرد 9 ماهه این مرکز گفت: از ابتدای سال 6 میلیارد و 790 هزار ریال تسهیلات اشتغال در اختیار مددجویان قرار گرفته است.

محمد کوزه گران گفت: از ابتدای سال جاری 355 نفر از مددجویان آزاد شده به مرکز مراقبت مراجعه نموده و تحت پوشش برنامه های حمایتی این مرکز قرار گرفتند.

بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از بازداشتگاه اوین

در تاریخ 3 بهمن 91 اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی از قسمتهای مختلف بازداشتگاه اوین بازدید کردند.

محسنی، نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی، به همراه دواتگری و نعیمی و سروری از قسمت های مختلف بازداشتگاه بازدید و با تعداد کثیری از مددجویان گفتگو  کردند.

در این بازدید که از ساعت 8 صبح الی 14 بعد از ظهر به طول انجامید غلامحسین اسماعیلی، رئیس سازمان زندانها گزارشی در ارتباط با وضعیت زندانهای کشور و همچنین موادی از آیین نامه سازمان زندانها در خصوص حقوق و وظایف زندانیان را برای اعضای کمیسیون امنیت ملی بیان کرد.

کاهش ورودی زندانیان جرائم نیروهای مسلح در سال جاری

21 اسفند مدیر کل زندان های استان اصفهان از کاهش ورودی زندانیان جرائم نیروهای مسلح در سال جاری در مقایسه با سال گذشته خبر داد و گفت: تعامل و هماهنگی و حضور قضات سازمان قضایی نیروهای مسلح کاهش 40 درصدی را برداشته است.

رمضان امیری مدیر کل در جلسه پیشگیری از وقوع جرم سازمان قضایی نیروهای مسلح که با حضور فرماندهان ارشد نظامی منطقه به میزبانی اداره کل برگزار شد، تعامل و حضور قضات دادسراهای نظام را در زندان مرکزی خوب توصیف کردو زندانیان این سازمان را فقط از نوع نقص قوانین نیروهای مسلح مجرم دانست.

توزیع سبد کالا توسط مرکز مراقبت بعد از خروج از زندانیان

بر اساس خبر 22 اسفند روابط عمومی سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور به مناسبت عید نوروز و همچنین با هدف کمک به زندانیان آزاد شده فاقد تمکن مالی، مرکز مراقبت بعد از خروج استان قم سبد کالا بین 535 خانواده تحت پوشش مرکز مراقبت توزیع کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

یک × پنج =