صفحه اصلی » اقتصادی » آب، کشاورزی، اشتغال » دو هزار واحد سنگبری تعطیل شد

صبح امروز و در اعتراض به ادامه دار شدن مشکلات؛

دو هزار واحد سنگبری تعطیل شد

دو هزار واحد سنگبری در استان اصفهان از صبح امروز در اعتراض به شرایط نامناسب تولید و مشکلات متعددف واحدهای خود را تعطیل کردند.

تاریخ انتشار: ۱۸:۳۶ - سه شنبه ۱۳۹۴/۰۴/۲۳

به گزارش صاحب نیوز، صبح امروز و به دنبال تصمیم مجمع عمومی تولیدکنندگان سنگ اصفهان در هفته گذشته مورخ 17 تیرماه 94 تمام واحدهای سنگ اصفهان در اعتراض به شرایط تولید سنگ اقدام به تعطیلی واحدهای خود کردند.

نمایندگان انجم‌های صنفی سنگ استان اصفهان در جلسه امروز خود به صورت هماهنگ با اعلام تعطیلی و غیر فعال شدن کارخانجات تولید کننده سنگ در سراسر استان اصفهان از مسئولین دولت و مجلس خواستار حل مشکلات تولیدکنندگان سنگ استان شدند.

در بخشی از این بیانیه که به دست خبرگزاری فارس در اصفهان رسیده آمده است: رکود شدید بازار، نحوه دریافت مالیات بر عملکرد، افزایش هزینه‌های تولید اعم از بهای برق مصرفی، پلمپ نمودن چاه‌های آب کارخانجات سنگ، افزایش تعرفه بیمه، موانع ایجاد شده توسط شهرداری‌های استان، افزایش قیمت گاز مصرفی، موارد اولیه و به ویژه مباحث مربوط به مالیات بر ارزش افزوده این واحدها را به شدت با مشکل مواجه کرده است.

در ادامه این بیانیه یکی از دلایل اعتراض تولیدکنندگان سنگ استان اصفهان عدم اجرای دستور وزیر اقتصاد و دارائی درباره مالیات بر ارزش افزوده بر اساس توافقنامه به عمل آمده بیان شده است.

تولیدکنندگان سنگ استان اصفهان عدم اجرای دستور العمل ابلاغی توسط وزارت اقتصاد و دارایی جهت مالیات بر عملکرد سال 92 و همچنین بلاتکلیف بودن اظهارنامه‌ی مالیات بر عملکرد سال 93 را از دلایل اصلی اعتراض خود برشمرده‌اند.

به گزارش فارس، نمایندگان انجمن صنفی ضمن ابراز انتقاد از برخورد نامناسب مسئولین امور مالیاتی کشور از دولت و مجلس خواستار پیگیری حل مشکلات تولید کنندگان استان در حوزه مالیاتی شدند.

صبح امروز کلیه مراحل تولید اعم از بارگیری، فروش، تخلیه سنگ خام در کارخانجات سنگ استان اصفهان متوقف شد.

2 هزار کارخانه سنگ در استان اصفهان وجود دارند که حدود 50 هزار شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفت + 2 =