صفحه اصلی » بین الملل » پنج مهاجم انتحاری عضو شبکه حقانی در کابل از پای درآمدند

پنج مهاجم انتحاری عضو شبکه حقانی در کابل از پای درآمدند

اداره امنیت ملی افغانستان از شناسایی مخفیگاه شماری از اعضای گروه موسوم به ˈسراج الدین حقانیˈ در کابل و کشته شدن پنج تن از مهاجمان انتحاری و دستگیری دو تن دیگر از اعضای این گروه خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۷ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایرنا، دفتر مطبوعاتی اداره امنیت ملی افغانستان اعلام کرد: شب گذشته نیروهای امنیتی با شناسایی مخفیگاه گروه سراج الدین حقانی در ناحیه شانزدهم شهر کابل، با اقدامی غافلگیرانه پنج تن از آنان را کشتند و دو تن دیگر از آنان را با مقادیر زیادی جنگ افزار و تجهیزات نظامی و وسایل انفجاری دستگیر کردند.

بر اساس این گزارش این عده قصد داشتند با حملات انتحاری به تاسیسات نظامی در شهر کابل ضربه بزنند، اما قبل از هر گونه اقدامی شناسایی، کشته و دستگیر شدند.

نیروهای امنیتی افغانستان، دو هفته قبل نیز یک خودروی مملو از مواد منفجره را هنگام تردد در کابل شناسایی و با هدف قرار دادن راننده این خودرو مواد انفجاری در آن را خنثی کردند.

شبکه حقانی یک گروه شبه ‌نظامی در مناطق مرزی افغانستان و پاکستان است که عملیات‌هایی را علیه نیروهای ناتو، آمریکا و دولت افغانستان سازماندهی می‌کند.

رهبری این گروه که ارتباط بسیار نزدیکی با طالبان دارد، به عهده ˈجلال‌الدین حقانیˈ از رهبران مجاهدین افغان در دوران جنگ با شوروی و پسرش ˈسراج‌ الدین حقانیˈ است.

مقر اصلی این شبکه دقیقاً معلوم نیست، اما به نظر می‌رسد وزیرستان شمالی واقع در مناطق قبیله‌ای فدرال پاکستان مهمترین پایگاه این شبکه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفده + شش =