صفحه اصلی » اجتماعی » به‌کارگیری 100 هزار بازرس نامحسوس در نوروز 92

به‌کارگیری 100 هزار بازرس نامحسوس در نوروز 92

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به به‌کارگیری یکصد هزار بازرس نامحسوس در پلیس راهور، گفت: در ایام نوروز 92، پلیس راهور با 20 تخلف حادثه ساز برخورد ویژه دارد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۷ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

به گزارش صاحب نیوز به نقل از برنا: سردار اسکندر مومنی در دومین روز همایش روسای پلیس راهور کشور اظهار داشت: باید حضور پلیس در تمام نقاط کشور و ساعات شبانه روز محسوس باشد، از این رو در اماکن و معابری که دوربین وجود داشته باشد و کنترل نامحسوس نیز صورت بگیرد مردم احساس می‌کنند که همیشه مراقبت می‌شوند.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به به‌کارگیری یک‌صد هزار بازرس نامحسوس در پلیس راهور، گفت: در ایام نوروز 92، پلیس راهور با 20 تخلف حادثه ساز برخورد ویژه دارد.

وی بازرسان نامحسوس را یکی از ظرفیت‌های قانونی پلیس راهور دانست و تصریح کرد: بازرسان باید بدرستی انتخاب و انجام وظیفه کنند و نباید کارت‌های بازرسی این افراد بستری برای سوء استفاده آن‌ها شود.

مومنی به بکارگیری 100 هزار بازرس نامحسوس در پلیس راهور اشاره کرد و ادامه داد: در صورت به‌کارگیری این یک‌صد هزار نیروی نامحسوس، بلافاصله به بدنه پلیس راهور اضافه می‌شوند.

رئیس پلیس راهور ناجا از اجرایی شدن سامانه گزارش تخلفات رانندگی مردم خبر داد و اظهار داشت: این سامانه مراحل نهایی اجرایی شدن خود را طی می‌کند.

مومنی بر هدفمند کردن گشت‌های پلیس به منظور کنترل نقاط حادثه خیز، در راستای کاهش سوانح رانندگی نیز تاکید کرد.

این مقام ارشد انتظامی از کاهش 16 درصدی تلفات نوروز 91 به علت استفاده سرنشینان از کمربند ایمنی خبر داد و تصریح کرد: به عنوان مثال در نوروز سال گذشته بر اثر واژگونی یک خودرو تمام سرنشینان به جز فردی که از کمربند ایمنی استفاده کرده بود، جان خود را از دست دادند.

مومنی با اشاره به اقدامات فرهنگی و تذکر پلیس راهور در خصوص استفاده از تجهیزات ایمنی، گفت: مردم باید ملزم به استفاده از کمربند باشند.

وی با تاکید بر اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی ملزم به داشتن کمربند ایمنی برای مسافران است، خاطر نشان کرد: همچنین باید یک مامور در پاسگاه‌ها وجود داشته باشد تا کمربند ایمنی سرنشینان را کنترل کند.

رئیس پلیس راهور ناجا با تاکید بر استفاده از کلاه ایمنی برای موتور سیکلت سواران، گفت: در صورت استفاده از کلاه ایمنی، 20 درصد تلفات سوانح راکبان این وسیله حمل و نقل، کاهش می‌یابد.

به گفته وی 70 درصد مرگ و میر موتور سیکلت سواران به علت ضربه مغزی، عنوان شده است.

مومنی با بیان اینکه 170 کد تخلف در زمینه رانندگی وجود دارد که باید با آن‌ها برخورد شود، اظهار داشت: در نوروز امسال با 20 تخلف حادثه ساز به صورت ویژه برخورد می‌شود.

وی از برخورد شدید با رانندگانی که از تلفن همراه در حین رانندگی استفاده می‌کنند نیز، خبر داد.

مومنی در ادامه، سرعت و سبقت غیر مجاز، انحراف به چپ و عدم توجه به جلو را علت 80 درصد تصادفات نوروز 91 عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ده + 11 =