صفحه اصلی » اجتماعی » مرگ سالانه یک میلیون و 240 هزار نفر بر اثر تصادفات

مرگ سالانه یک میلیون و 240 هزار نفر بر اثر تصادفات

سازمان جهانی بهداشت از مرگ سالانه یک میلیون و 240 هزار نفر بر اثر تصادفات رانندگی در جهان که بیشتر قربانیان مذکر هستند خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۷ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از تسنیم، بر اساس جدیدترین گزارش سازمان جهانی بهداشت هر ساله یک میلیون و 240 هزار نفر در جهان به دلیل صدمات ناشی از تصافات ترافیکی جان خود را از دست می‌هند.

در گزارش جهانی وضعیت ایمنی جاده ای 2013 و حمایت از دهه اقدام آمده است: 59 درصد از آنانی که در تصادفات ترافیکی کشته می‌شوند بین 15 تا 44 سال سن دارند که 77 درصد آنان مذکر هستند.

گزارش مذکور شامل اطلاعات از 182 کشور شامل 19 کشور از منطقه شرق مدیترانه می‌شود که بعد از آفریقا بالاترین میزان مرگ و میر جاده ای در جهان را دارد و در مجموع این  کشورها 99 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند.

سازمان جهانی بهداشت عنوان کرده است: در منطقه آفریقا خطر مرگ به دلیل جراحت تصادف ترافیکی 24،1 در هر 100 هزار نفر و در منطقه شرق مدیترانه 21،3 در هر 100 هزار نفر و در منطقه اروپا 10،3  در هر 100 هزار نفر است.

این گزارش نشان می‌دهد فقط 28 کشور شامل 7 درصد از جمعیت جهان، دارای قوانین جامع ایمنی جاده‌ای در مورد 5 عامل کلیدی خطرناک یعنی رانندگی در حال مستی، سرعت غیر مجاز، استفاده نکردن از کلاه ایمنی موتورسیکلت، نبستن کمربند ایمنی و رعایت نکردن نکات ایمنی برای کودکان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سه × 5 =