صفحه اصلی » بین الملل » سازمان ملل از پیشنهاد ارسال سلاح به سوریه انتقاد کرد

سازمان ملل از پیشنهاد ارسال سلاح به سوریه انتقاد کرد

سخنگوی سازمان ملل به سخنان رییس جمهور فرانسه درباره آمادگی پاریس برای مسلح کردن گروه های مخالف حکومت سوریه واکنش نشان داد و تاکید کرد نظامی کردن بحران سوریه و ارسال سلاح به آن کشور به حل بحران کمک نخواهد کرد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۷ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایرنا: ادواردو دلبویی سخنگوی دبیرکل سازمان ملل روز جمعه در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره مواضع تازه فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه درباره نیت پاریس برای مسلح کردن گروه های مخالف دولت مرکزی سوریه گفت: بان کی مون دبیرکل سازمان ملل به مانند همیشه تاکید دارد که راه حل بحران سوریه سیاسی و از راه گفتگو بوده و نظامی کردن آن هیچ کمکی به خروج از این بحران نخواهد کرد.

دلبویی از تماس بان کی مون با رییس جمهور فرانسه برای گفتگو دراین خصوص ابراز بی اطلاعی کرد ولی تاکید کرد: سازمان ملل با ارسال سلاح به سوریه مخالف است و آن را عاملی برای افزایش پیچیدگی بحران می داند.

دبیرکل سازمان ملل در دو سال گذشته خواستار گفتگو میان مخالفان و حکومت سوریه بوده و با ارسال سلاح به آن کشور و نظامی کردن بحران سوریه مخالفت کرده است.

به دنبال سخنان رییس جمهور فرانسه، روز گذشته لوران فابیوس وزیرامور خارجه این کشور نیز گفت: دو کشور انگلیس وفرانسه بزودی خواستار برگزاری نشست کشورهای عضو اتحادیه اروپایی برای رفع تحریم ارسال سلاح به سوریه خواهند بود.

وی افزود: دو کشور در نظر دارند در این زمینه هرچه زودتر و قبل از پایان ماه مارس اقدام کنند و چنانچه کشورهای اروپایی نتوانند به توافقی در این زمینه دست پیدا کنند انگلیس و فرانسه به تنهایی نسبت به شکستن تحریم های موجود دراین زمینه اقدام خواهند کرد.

بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا از جمله آلمان با این پیشنهاد فرانسه مخالفت کرده اند.

با این وجود تحلیلگران می گویند مسلح کردن گروه های مسلح در سوریه ماه ها پیش از سوی غرب آغاز شده و این سخنان تنها برای تهدید دمشق و متحدان آن و مصرف سیاسی بیان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

17 − پنج =