صفحه اصلی » استان اصفهان » با رانندگانی که برای نماز توقف ندارند برخورد جدی می شود

با رانندگانی که برای نماز توقف ندارند برخورد جدی می شود

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان از برخورد جدی با رانندگانی که برای نماز به ویژه نماز صبح توقف نداشته باشند خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۸ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

به گزارش صاحب نیوز حسینعلی شمعانیان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: رانندگان در این زمینه توجیه شده اند و هماهنگی های لازم در این زمینه صورت گرفته است.

وی گفت: مسافرین می توانند شکایات خود را از طریق سامانه پیامکی 3000143 و شماره تلفن 7754249 با پیش شماره شهرستانی که در آن قرار دارند اعلام کنند.

شمعانیان تصریح کرد: دفترچه رانندگان خاطی توقف و با شرکت هایی که در این زمینه سهل انگاری داشته باشند برخورد می شود.

وی با بیان اینکه ۸ درصد تولید ناخالص کشور به بخش حمل و نقل جاده ای تعلق دارد، افزود: جمعیت استان اصفهان ۶/۵ درصد از جمعیت کل کشور  است ولی سهم حمل و نقل بار و مسافر این استان ۱۳ درصد است.
شمعانیان با بیان این که بیش از ۸ هزار کارخانه تولیدی در استان اصفهان قرار دارد، ادامه داد: پخش تولیدات این کارخانه ها و برخی فرآورده های نفتی کشور از طریق این استان انجام می شود و بر همین اساس سالانه ۴۶ میلیون تن کالا از این استان حمل و نقل می شود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان با اشاره به ظرفیت ها ی گردشگری و دانشگاهی، صنعتی و مذهبی استان اصفهان را در حوزه حمل و نقل کم نظیر دانست و گفت:  سه شنبه شب ها بیش از 400 دستگاه اتوبوس از اصفهان به قم و جمکران مسافرت می کنند.

وی به همجواری استان اصفهان با ۸ استان دیگر اشاره کرد و گفت: سالانه بیش از ۱۲۰ میلیون مسافر و بیش از ۸۰ میلیون تن کالا در سطح راه های استان ترانزیت می شود.
شمعانیان با تاکید بر این که استان اصفهان در بحث راهسازی رتبه برتر در کشور را دارد، بیان داشت: حدود ۴۰۰ کیلومتر آزاد راه، ۱۴۰۰ کیلومتر بزرگراه و ۳ هزار کیلومتر راه اصلی مجموعه راه های در حمل و نقل جاده ای در سطح استان است.
وی تصریح کرد: حمل و نقل در جاده های استان اصفهان توسط سه دوربین با فناوری روزمناطق پر حادثه را رصد و مدیریت می کند.

شمعانیان گفت: با راه اندازی و بهره برداری از۳۳ دوربین نظارتی جدید در فروردین سال جدید نظارت بر حمل و نقل جدی تر خواهد شد.

وی فرهنگ سازی در زمینه حمل و نقل را از دیگر برنامه های استان دانست و افزود: در این  رابطه بیش از ۶۵ هزار دانش آموز در مدارس بین راهی آموزش داده شده اند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه طی 10 ماه سال جاری نسبت به سال گذشته با کاهش ۱۰ درصدی تلفات منجر به فوت جاده ای مواجه بوده ایم افزود: این کاهش آمار حاصل همکاری دستگاههای مسوول در این زمینه است.
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان با اشاره به اجرای طرح نوروزی از 24 اسفند تا 16 فروردین ماه، گفت: در این زمینه فروش اینترنتی ۳۰۰درصد و فروش حضوری ۱۵۰ درصد افزایش داشته است.
وی تعداد اتوبوس های حمل و نقل جاده ای در ایام نوروز را ۴۰۰ دستگاه عنوان کرد و بیان داشت: پیش بینی بر این است که تعداد سفرهای زمینی ۱۰ درصد به نسبت سال گذشته افزایش خواهد یافت.
مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان اصفهان با بیان این که استان اصفهان آمادگی افزایش ۴۰ درصدی حمل و نقل جاده ای در روزهای نوروز را دارد، اظهار داشت: گنجایش سازمان برای تامین اتوبوس های برون شهری زیاد است و در صورت لزوم از ناوگان اتوبوسرانی حمل و نقل کارخانه های فولاد و ذوب آهن نیز بهره خواهیم برد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × 3 =