صفحه اصلی » استان اصفهان » جایگاه دوم اصفهان درتولید مقاله ISI پزشکی

جایگاه دوم اصفهان درتولید مقاله ISI پزشکی

به گزارش صاحب نیوز به نقل از مهر، به گفته سرپرست پایگاه استنادی جهان اسلام، مقالاتی که در این حوزه با همکاری دو مولف به چاپ رسیده است رقمی در حدود 37.72 درصد را به خود اختصاص می دهد و مقالاتی که با همکاری سه مولف نوشته شده اند 26.71 درصد است؛ در ارتباط با

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۸ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

مهراد در مورد تعداد مقالات نمایه شده علوم پزشکی و رشته های وابسته در ISC به تفکیک استان، گفت: استان های تهران، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و فارس به ترتیب با تولید 40.6 درصد، 9 درصد، 6.8 درصد، 4.9 درصد و 4.8 درصد رتبه های اول تا پنجم را به خود اختصاص داده اند. سپس استان های مازندران، کرمان، خوزستان، یزد و همدان به ترتیب با 3.7 درصد، 3.5 درصد، 3.1 درصد، 2.5 درصد و 2.2 درصد در جایگاه های 6 تا 10 قرار دارند. به عبارت دیگر درصد های اعلام شده، سهم هر یک از این استان ها از کل تولیدات علوم پزشکی است که توسط دانشگاه های علوم پزشکی این استان ها تولید شده است.

به گفته مهراد 70 درصد از کل تولیدات علمی پزشکی توسط 10 دانشگاه برتر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تولید می شود. دانشگاه علوم پزشکی تهران 25.32 درصد از کل مقالات، علوم پزشکی شهید بهشتی 12.18 درصد از کل مقالات، علوم پزشکی اصفهان 7.62 درصد از کل مقالات، علوم پزشکی تبریز و مشهد هر کدام 4.75 درصد از کل مقالات، علوم پزشکی شیراز 4.65 درصد از کل مقالات، تربیت مدرس 3.52 درصد از کل مقالات، علوم پزشکی بقیه ا…(عج) 2.30 درصد از کل مقالات، علوم پزشکی کرمان 2.24 درصد از کل مقالات و علوم پزشکی جندی شاپور اهواز 2.22 درصد از کل مقالات این رشته را تولید کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 + 12 =