صفحه اصلی » بین الملل » غرب بدون لابی با رژیم صهیونیستی وارد مذاکره با ایران شود

غرب بدون لابی با رژیم صهیونیستی وارد مذاکره با ایران شود

مدیر مسئول روزنامه تهران امروز گفت: ما به مقامات غربی توصیه می‌کنیم تا بدون لابی‌گری‌های رژیم صهیونیستی و با رویکردی واقع‌بینانه بر سر میز مذاکرات با ایران حاضر شوند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۸ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 صاحب نیوز به نقل از تسنیم: مجید رفیعی در مورد مذاکرات ایران و 1+5 گفت: در بحث هسته‌ای اولین چیزی که مورد بحث قرار می‌گیرد این است که هیچ کشوری نمی‌تواند مانع دستیابی کشوری دیگر به دانش هسته‌ای شود و دیگران را از این دانش منع کند.

وی با بیان اینکه غرب همواره به دنبال تبلیعات منفی علیه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان است، افزود: غرب همواره با اتهام‌زنی علیه کشورمان درصدد است تا وانمود کند که ایران به دنبال تسلیحات هسته‌ای است اما با فتوای مقام معظم رهبری، ایران ثابت کرده که هیچ‌گاه به دنبال دستیابی به سلاح‌ هسته‌ای نبوده است.

مدیر مسئول روزنامه تهران امروز با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با لابی‌گری‌های خود همواره به دنبال چالش در مذاکرات ایران و 1+5 است، ادامه داد: رژیم صهیونیستی در پشت پرده مذاکرات غرب با ایران قرار دارد و با لابی‌گری‌های خود درصدد است تا در مذاکرات چالش ایجاد کند.

رفیعی با اشاره به اینکه موضوع دانش هسته‌ای ایران با سایر کشورها متفاوت است، خاطرنشان کرد: پرونده هسته‌ای ایران با سایر کشورها تفاوت دارد چراکه کشورهای دیگر به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای هستند به طور مثال، پاکستان برای اینکه با هند در رقابت قرار دارد به دنبال فعالیت‌های هسته‌ای است اما ایران به دنبال دانش هسته‌ای و تکنولوژی است.

این کارشناس ارشد مسائل سیاسی با بیان اینکه غرب همواره با جوسازی رسانه‌ای قصد دارد تا با افکار عمومی ثابت کند که دانشمند پاکستانی دانش بمب هسته‌ای را به ایران داده است، اظهار داشت: این ادعاها دروغی بیش نیست چراکه ایران همواره اعلام کرده است که به دنبال سلاح هسته‌ای نبوده و غرب نمی تواند شاهدی در این خصوص پیدا کند.

مدیر مسئول روزنامه تهران امروز با اشاره به اینکه غرب به دنبال وقت‌کشی در مذاکرات است، افزود: مذاکره تنها به منظور مذاکره صورت می‌گیرد و طرف غربی باید همان‌طور که تضمین‌هایی از ایران می‌خواهد به کشورمان نیز تضمین‌هایی را بدهد تا این پیشنهادات مورد قبول مقامات کشورمان واقع شود.

رفیعی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا غرب با تشدید تحریم‌ها علیه کشورمان به دنبال امتیازگیری است یا خیر تأکید کرد: تحریم‌ها نکته جدیدی نیست و از زمان پیروزی انقلاب اسلامی همچنان وجود داشته است لذا غرب نمی تواند با اعمال فشار و تهدید مانع دستیابی ایران به دانش هسته‌ای شود.

وی تاکید کرد: ما به مقامات غربی توصیه می‌کنیم تا بدون لابی‌گری‌های رژیم صهیونیستی و با رویکردی واقع‌بینانه و به منظور رسیدن به نتیجه مثبت بر سر میز مذاکرات با ایران حاضر شوند چراکه در غیر این صورت خود غرب متضرر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × یک =