صفحه اصلی » سیاسی » مذهبیان ایران به عنوان رییس جمهور انتخاب نشوند

مذهبیان ایران به عنوان رییس جمهور انتخاب نشوند

با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران، آزاد بودن این انتخابات به این معنی است که مذهبیان یکی را از خودشان به عنوان رئیس جمهوری انتخاب نکنند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۸ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایمنا، رئیس رژیم اشغالگر قدس در مصاحبه با یورونیوز گفته است: اکنون با توجه به نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران زمان آن فرا رسیده که درخواست رعایت حقوق بشر مطرح شود.
شیمون پرز با اشاره به این که آزاد بودن این انتخابات به این معنی است که مذهبیان یکی را از خودشان به عنوان رئیس جمهوری انتخاب نکنند، اظهار داشت: برنامه هسته ای ایران فقط خطری بزرگ برای اسرائیل نیست و بر این باورم که جامعه بین المللی باید تمام تلاش خود را برای متوقف کردن برنامه های هسته ای ایران بگیرد.
وی افزود: حقوق بشر در ایران نقض می شود که این موضوع مهمتر از مسئله هسته ای این کشور است و تصور می کنم آنچه که درباره ایران فراموش شده است موضوع حقوق بشر است.
رئیس رژیم اشغالگر قدس با بیان این که مردم ایران در رنج هستند، تصریح کرد: آنها به اندازه کافی غذا برای خوردن ندارند نمی توانند بیماران خود و از جمله بیماران سرطانی را درمان کنند و تمام این مشکلات فقط به این علت است که یک گروه کوچک از سران مذهبی جاه طلب شده اند و می خواهند یک امپراتوری مذهبی به راه بیندازند.
پرز درباره تحولات جاری در سوریه یادآور شد: از نظر اسرائیل بشار اسد که تحصیلات دانشگاهی خود را در انگلیس انجام داده مردی منطقی است اما حیرت آور است زمانی که می بینم این مرد برای ساخت یک راکتور هسته ای تلاش می کند فکر می کنم اکنون همه به این نتیجه رسیده اند گزینه هسته ای باید متوقف شود.
پرز گفت: تصور کنید روزی اسد به بمب اتمی دست یابد در این صورت واقعاً چه اتفاقی خواهد افتاد.
البته شایان ذکر است این گفته های پرز به نوعی جانبدارانه و یک سویه بوده نوع نگاه اسرائیل به مسائل منطقه را با چاشنی خودخواهی و قدرت طلبی خود مخلوط کرده و مطالبی را بیان کرده که به دور از واقعیات موجود هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار × دو =