صفحه اصلی » اقتصادی » تحقق 105 درصدی ایجاد فرصت شغلی در استان تهران/افرادی که تاکنون معرفی شدند شغل ثابتی دارند

تحقق 105 درصدی ایجاد فرصت شغلی در استان تهران/افرادی که تاکنون معرفی شدند شغل ثابتی دارند

معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران گفت: افرادی که تاکنون از طریق سامانه کار و رفاه اجتماعی به دستگاه‌های مرتبط معرفی شدند شغل ثابتی دارند و قطعا برایشان بیمه رد می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۸ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از تسنیم ، نعمت‌الله ترکی در نشست خبری خود در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه آمار ارائه شده درباره ایجاد اشتغال برمبنای انجام 2 ساعت کار در طول هفته است یا خیر؟ اظهار داشت: قرار بود در سال گذشته و امسال 383 هزار فرصت شغلی ایجاد کنیم که از ابتدای سال با متولیان امر جلساتی در این خصوص برگزار شد.

وی با بیان اینکه ما موظف به ایجاد فرصت شغلی هستیم،‌ ادامه داد:سالانه حدود 400 هزار نفر به آمار افراد جویای کار افزوده می‌شود که بر این مبنا موظف به ایجاد فرصت شغلی هستیم اما فعالیت یک یا 2 ساعت در طول هفته در آمارهای ایجاد شغلی‌مان مد نظر قرار گرفته نمی‌شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران با اشاره به اینکه از سهم ایجاد 383 هزار فرصت شغلی استان تهران، 105 درصد محقق شده است،‌ تصریح کرد: افراد جویای کار در سامانه کار و رفاه امور اجتماعی ثبت‌نام می‌کنند و به دستگاه‌های مرتبط برای کار معرفی می‌شوند. افرادی که تا الان معرفی شدند شغل ثابتی دارند و قطعا برایشان بیمه رد می‌شود و به گونه‌‌ای نیست که در طول هفته ساعت محدودی کار کنند و بعد بیکار شوند.

وی در ادامه گفت:  بر اساس آمار مراکز معتبر جهانی ایران از لحاظ تولید ناخالص داخلی در سال جاری به هفدهمین اقتصاد بزرگ دنیا تبدیل شده است که نشان دهنده اقدامات مؤثر مسئولان و همدلی مردم است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران ادامه داد: سهم سرمایه‌گذاری خارجی در سال 90 و 91افزایش چشمگیری داشته به گونه‌ای که از یک هزار و 600 میلیون دلا در سال 86 در سال 90 به 4 هزار و 300 میلیارد دلار در سال 91 و امسال به 4 هزار و 800 میلیارد دلار در سطح کشور دست یافته‌ایم و در سطح استان تهران این رقم به حدود 3 میلیارد دلار خواهد رسید.

وی افزود: در بخش رشد سرمایه‌گذاری در بخش صنعت دولت نهم و دهم حدود 7 برابر و در بخش معدن حدود 6 برابر رشد داشته‌ایم همچنین در 51 هزار پروژه صنعتی و معدنی در کشور به بهره‌برداری رسیده و در بخش تولید سیمان نیز جز10 کشور برتر جهان قرار گرفته‌ایم.

ترکی تصریح کرد: در بخش کشاورزی و آب و خاک حدود 192 هزار هکتار یعنی افزایش 3 برابری را شاهد هستیم و در استان تهران نیز در حوزه آبیاری تحت فشار در سال 88، 11 هزار هکتار بود که تا پایان سال 90 به بیش از 50 هزار هکتار را در دستور کار قرار دادیم.

وی در ادامه گفت: در تولید دام و طیور حدود 14 میلیون تن در کشور و در همین حدود نیز در استان تهران نیز تولیداتمان افزایش چشمگیری داشته به گونه‌ای که در بخش تولید گوشت قرمز حدود 5 هزار تن در سال 91 را در دستور کار داشت که در حال حاضر به رقم 7 هزار تن دست یافته‌‌ایم.

معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران با اشاره به کسب 3 فناوری جدید و پیشرفته در دریایی، نظامی و ناوبری اشاره و خاطر نشان کرد: استان تهران در حوزه صنعت و معدن یکی از قطب‌های بزرگ است که حدود 17 هزار واحد تولید صنعتی و حدود 70 هزار واحد تولید کارگاهی داراست.

وی افزود: در بخش کشاورزی یکی از بزرگترین کارهایی که در حال انجام است تولید گوشت سفید است که با توجه به مصرف روزانه 750 تن گوشت سفید در استان تهران در حال حاضر شاهد تولید 250 تن بودیم که این رقم در سال جاری به 400 تن رسیده است.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به اینکه توجه جدی به چشم‌انداز 20 ساله نظام و سند 5 ساله که بر مبنای آن تدوین و ابلاغ شده در اولویت نخست معاونت برنامه‌ریزی استانداری قرار دارد، گفت: یکی از محورهای سال‌ آینده معاونت استانداری قرار دادن اصل 44 قانون اساسی در قالب ایجاد تعاونی‌‌ها در دستور کار سال آینده است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران تصریح کرد: امسال برای نخستین بار در راستای جلوگیری از ریخت‌وپاش‌ها،‌ هیچ‌گونه اعتبار جاری برای تأمین تجهیزات اداری برای دستگاه‌های اداری استان قرار ندادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو + 11 =