صفحه اصلی » اقتصادی » لاریجانی قانون بودجه سه دوازدهم را برای اجرا به احمدی‌نژاد ابلاغ کرد

لاریجانی قانون بودجه سه دوازدهم را برای اجرا به احمدی‌نژاد ابلاغ کرد

رئیس مجلس قانون بودجه سه دوازدهم را برای اجرا به رئیس‌جمهوری کشورمان ابلاغ کرد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۸ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 به گزارش صاحب نیوز، به نقل ازخبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز (یکشنبه) طی نامه‌ای قانون بودجه سه دوازدهم 92 را برای اجرا به محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور کشورمان ابلاغ کرد.

طبق ماده یک قانون مدنی، مصوبات مجلس شورای اسلامی پس از تأیید شورای نگهبان توسط رئیس مجلس برای اجرا به رئیس‌جمهور ابلاغ می‌شود و رئیس‌جمهور 5 روز مهلت دارد از تاریخ ابلاغ رئیس مجلس، قانون را برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کند و در صورت استنکاف رئیس‌جمهور از ابلاغ قانون، رئیس مجلس می‌تواند آن را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرده و برای چاپ به روزنامه رسمی ارسال کند.

به گزارش فارس، وکلای ملت در آخرین جلسه علنی امروز خود، ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه سه دوازدهم را مورد بحث و بررسی قرار داده و اصلاح کردند.

به موجب مصوبه مجلس، اعتباری بالغ بر 170 میلیارد تومان برای برگزاری دور یازدهم انتخابات ریاست‌جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال 92 برای اختصاص به وزارت کشور، شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و بدین ترتیب ایراد شورای نگهبان مرتفع شد.

در بودجه سه دوازدهم نیز مجلس تنخواهی معادل 41هزار میلیارد تومان به منظور دریافت و برداشت در سه ماهه نخست سال 92 به دولت اختصاص داد تا در این فرصت بتواند لایحه بودجه سال 1392 کل کشور را بررسی کرده و به تصویب برساند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × یک =