thum-ec29ff5c975aba934a3-3(171)_174488
۰۸:۲۴ - سه شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۳

رهبر انقلاب و شبکه های اجتماعی / نصایح علامه حسن زاده آملی در ارتباط با استفاده از این شبکه‌ ها

رایانه ها و فضای مجازی که الان در اختیار شماست، اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید می توانید یک کلمه حرف درست خودتان را به هزاران مستمعی که شما را نمی شناسند برسانید.

به گزارش صاحب نیوز به نقل از خبرما، پیام بهروزی / مقام معظم رهبری (به نقل از حاج حسین یکتا): «اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم، رئیس فضای مجازی کشور می شدم»، رایانه ها و فضای مجازی و سایبری که الان در اختیار شماست، اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید می توانید یک کلمه حرف درست خودتان را به هزاران مستمعی که شما را نمی شناسند برسانید! این فرصت فوق العاده ای است مبادا این فرصت را ضایع کنید که اگر ضایع شد خداوند متعال از من و شما روز قیامت سوال خواهد کرد.
پ.ن: بیانات حضرت آقا در ۲۰/۷/۹۱

تقریبا سه سال از این بیانات رهبر می گذرد و در این مدت رهبر معظم انقلاب پیش قدم و اکانت khamenei.ir بسیار فعال بوده و در آن و نظرات رهبری در موارد مختلف سیاسی و اجتماعی و بین الملل بیان می شود که البته در داخل و خارج از کشور بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. چند ماه پیش و بعد از جریان شارلی ابدو نامه رهبر به جوانان اروپایی با عنوان #letter4u که از ابتکارات رهبری بود بسیار مورد توجه قرار گرفت و جوانان مسلمان در اروپا و آمریکای شمالی تلاش زیادی در رساندن پیام ایشان داشتند. که البته در بسیاری از موارد هم باعث آشنایی و آشتی جوانان اروپایی با اسلام شد.

امروزه جوانان مومن و متعهد به تبعیت از رهبری تلاش زیادی در رساندن پیام انقلاب به گوش جهانیان می کنند. ولی در بعضی موارد مشاهده می شود در بازی احزاب سیاسی گرفتار شده و از اصل موضوع غافل می شوند البته تبیین سیاستهای نظام امر مهمی است ولی گویا برخی که از شور و حرارت جوانان آگاهند به ایشان مسیر غلط داده و نمی گذارند به اصل موضوع که نشر انقلاب به سراسر دنیاست بپردازند.

در این مورد علمای دیگر هم فعال بوده و با داشتن اکانت هایی در شبکه های موبایلی به تبیین اصول اسلامی پرداخته اند.

در پایان از نصایحی که از علامه حسن زاده آملی درباره نحوه استقاده از شبکه های اجتماعی و موبایلی بیان شده استفاده می کنیم؛ برخی نصایح این علامه بزرگوار در ارتباط با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و افراد عضو در این شبکه‌ها به‌شرح زیر است:

۱- حق را با یاد کردن و تکرار کردنش زنده کنید.

۲-باطل را با ترک کردنش نابود کنید.

۳- از تصاویر حرام و غیرشرعی پرهیز کنید.

۴- از بحث‌های بیهوده بپرهیزید.

۵- از جوک‌هایی که دین و عبادات و مقدسات و اشخاص و ملت‌ها و قومیت‌ها را مسخره می‌کند، بپرهیزید.

۶- مصدر نقل شایعات نباشید و قبل از نقل و انتشار هر حدیث یا روایت یا داستان و خبری از صحت آن مطمئن شوید

۷- بگذارید آن کلامی که می‌فرستید به‌نفع شما گواهی دهد نه علیه‌تان.

۸- خودتان را کلید خیر و قفل شر قرار دهید.

۹- هر متنی و پیامی که می‌فرستید به‌منزله تأیید و با امضای شماست. نگو که به من رسیده و کپی کرده‌ام.

۱۰- تمام سعی خودتان را برای استفاده بهینه از این تکنولوژی به کار بگیرید و از آن برای دعوت الی اللّه و امر به معروف و نهی از منکر و آموزش مسائل دینی و فرهنگی و علمی و آموزشی استفاده کنید یعنی به‌عنوان یک اصلاحگر به‌تمام معنا، و نیت خودتان را درست و خالصانه کنید.

۱۱- برای بیان حق مجاملات و رودربایستی را کنار بگذارید٬ دین و حق بر هر چیز مقدم و شایسته‌تر هستند.

۱۲- تصویر پروفایل شما و پیام‌هایتان معرف شخصیت شماست.