صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » تاکسی های درون شهری نطنز ساماندهی می شوند

شهردار نطنز خبر داد:

تاکسی های درون شهری نطنز ساماندهی می شوند

مشکلاتی در حوزه حمل و نقل مسافر درون شهری نطنز وجود دارد که بایستی با شناخت وضعیت و لحاظ کردن منافع تاکسی داران و مردم نسبت به حل آنها اقدام نمود.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۲ - سه شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۳

به گزارش صاحب نیوز به نقل از نطنزنا، شهردار نطنز با اشاره به نارضایتی و مشکلات مردم در حوزه تردد درون شهری اظهار کرد: با وجودی که رانندگان تاکسی روزانه در حال خدمت رسانی به مردم بوده و به وظیفه خود عمل می نمایند ولی متاسفانه مشکلاتی در حوزه حمل و نقل مسافر درون شهری وجود دارد که بایستی با شناخت وضعیت و لحاظ کردن منافع تاکسی داران و مردم نسبت به حل آنها اقدام نمود.

سید محسن تجویدی افزود: متأسفانه در سالیان گذشته بدون توجه به جمعیت شهر و فراتر از استانداردهای معمول مبادرت به صدور مجوز تاکسی در شهر شده و این باعث گردیده که امروز بیش از دو برابر ظرفیت لازم تاکسی در شهر داشته باشیم و این موضوع هم به منافع تاکسی داران لطمه وارد کرده و هم برای مردم و مسافران مشکلاتی را ایجاد نموده است.

شهردار نطنز وجود محلات کم جمعیت و کم تردد شهر را یکی از مشکلات این حوزه دانست و گفت: به دلیل کمبود مسافر و بالا بودن هزینه های تاکسی، تاکسیداران از تردد در این نقاط خودداری نموده و نارضایتی همشهریان ساکن در این نقاط را موجب گردیده است.

وی اضافه کرد: با لحاظ نمودن جمیع موارد فوق و دیگر جزئیات موضوع، شهرداری نطنز اقدام به تهیه طرحی جهت ساماندهی تاکسی های درون شهری نموده و آن را به صورت لایحه ای جهت تصویب به شورای اسلامی شهر تقدیم نموده تا مراحل قانونی آن طی گردد.

تجویدی بیان داشت: در این طرح که چند ماه بر روی آن کار کارشناسی صورت گرفته ضمن اینکه به اقدامات حمایتی و تشویقی از تاکسیداران توجه ویژه ای شده، برنامه ریزی مناسبی برای کلیه مسیرهای درون شهری صورت گرفته و تلاش شده تا حد ممکن مشکلات این حوزه برطرف شود و البته جهت حسن اجرای آن هم اقدامات نظارتی خاصی پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه در این طرح هیچگونه تغییری در قیمت کرایه ها ایجاد نخواهد شد و ملاک محاسبه کرایه همچون گذشته، همان کورس ها خواهد بود افزود: پس از تصویب و زمان اجرایی شدن طرح، اطلاع رسانی کامل و گسترده ای در خصوص مسیرها و نحوه سرویس دهی به همشهریان صورت خواهد گرفت.

سید محسن تجویدی خاطر نشان کرد: البته به دلایلی که گفته شد از قبیل زیاد بودن تاکسی ها و وجود نقاط کم تردد بسیار در سطح شهر، نمی توان گفت که این طرح می تواند مشکلات را به طور کامل برطرف کند ولی تلاش شده است که با اجرای آن علاوه بر حمایت از تاکسیداران و کم کردن مشکلات آنان، مشکلات جابجایی درون شهری مردم فرهیخته باغشهر تاریخی نطنز نیز به طور قابل توجهی کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد