صفحه اصلی » استان اصفهان » 30 روستای اصفهان هدف گردشگری مسافران نوروزی است

30 روستای اصفهان هدف گردشگری مسافران نوروزی است

معاون امور عمرانی استاندار اصفهان گفت: 30 روستای اصفهان مورد هدف گردشگری استان و آماده پذیرایی مسافران نوروزی هستند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۹ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 صاحب نیوز به نقل از فارس: مهدی جمالی‌‌نژاد با اشاره به ظرفیت‌های بسیار در حوزه گردشگری طبیعی روستایی در روستاهای استان اصفهان اظهار کرد: مدتی است که شناسایی و سازماندهی روستاهای هدف گردشگری استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به وجود 30 روستاهای هدف گردشگری در استان اصفهان افزود: انتخاب روستاهای هدف گردشگری از میان بیش از 900 روستای استان کار دشواری بود، اما با تعیین شاخص و امکانات زیر بنایی برای پذیرش توریست در مرحله نخست حدود 30 روستا به عنوان روستاهای هدف گردشگری انتخاب شدند.

قائم مقام ستاد تسهیل سفرهای نوروزی استان تصریح کرد: مدتی است که آماده سازی روستاها و معرفی آنها در دستور کار قرار دارد و امید می‌رود در نخستین اقدام عملیاتی بتوانیم آنها را برای پذیرایی از انبوه مسافران نوروزی در ایام عید آماده کنیم.

وی با اشاره به مأموریتی که از جانب معاونت امور عمرانی به مدیرکل روستایی استان در راستای آماده‌سازی، معرفی، پذیرش مسافران و در نتیجه ارزیابی عملکرد این روستاها وارد شده است، ادامه داد: مدیر کل امور روستایی با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و با محوریت دهیاران به عنوان یک حرکت نو و ابداعی مأموریت یافته‌اند.

جمالی نژاد گفت: برنامه باید به صورت نظام‌مند و یکپارچه روستاهای هدف گردشگری را برای ایام عید مناسب‌سازی و مقدمات اسکان را برای مسافران فراهم سازند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هشت − یک =