صفحه اصلی » بین الملل » 300 هزار نفر از بیکاران در صربستان زیر 30 سال هستند

300 هزار نفر از بیکاران در صربستان زیر 30 سال هستند

معاون وزیر ورزش و جوانان صربستان به بالا بودن تعداد جوانان بیکار در این کشور اشاره کرد و گفت که 300 هزار نفر از 700 هزار بیکار در صربستان را افراد زیر 30 سال تشکیل می دهند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۹ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایرنا، ˈنناد بوروچانینˈ در جمع خبرنگاران استخدام، خود اشتغالی و ایجاد روحیه کار آفرینی در جوانان را از اولویت های این وزارت برشمرد.

وی گفت، باید از توانایی های جوانان برای رشد اقتصادی کشور حمایت کرد و به آنها برای بروز خلاقیت های خود فرصت داد.

وی مساله بیکاری را ناشی از بحران اقتصادی و مشکلی بزرگ در صربستان توصیف کرد و گفت که تمامی نهادهای کشور باید برای رفع این مساله اقدام های مقتضی انجام دهند.

بوروچانین تاکید کرد که وزارت ورزش و نوجوانان در طول سال جاری میلادی با یک سری ابتکار جوانان را به روحیه کآرآفرینی و گشایس کارهای خصوصی تشویق می کند.

وی اشاره کرد که این وزارت با همکاری آژانس ملی کاریابی اقداماتی را برای کمک به کارفرمایان جهت استخدام جوانان تسهیلاتی را مانند معافیت از مالیات های مضاعف انجام خواهد داد.

بر اساس آمار رسمی که در ماه ژانویه سال جاری میلادی انتشار یافت، تعداد بیکاران در صربستان 755 هزار نفر گزارش شده، ولی آمار غیر رسمی حکایت از این دارد که بیش از یک میلیون نفر از افراد فعال این کشور فاقد کار رسمی هستند.

نرخ بیکاری در صربستان در پایان سال 2012 میلادی 28.3 درصد اعلام شد که انتظار می رود این رقم تا پایان سال 2013 تا 30 درصد افزایش یابد.

دولت صربستان با ترغیب سرمایه داران خارجی برای سرمایه گذاری در کشور از یک سو تلاش دارد که ضمن بهبود اقتصادی و اجتماعی در کشور، با ایجاد فرصت های شغلی جدید تعداد بیکاری را کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 × 4 =