صفحه اصلی » بین الملل » پادشاه عربستان از ترور جان سالم به در برد

پادشاه عربستان از ترور جان سالم به در برد

روزنامه عربستانی «عکاظ» از طرح ترور پادشاه این کشور و برخی دیگر از وزرا و مسئولان آن با حمایت خارجی خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۰۹ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از جهان: عکاظ، دستگاه‌های امنیتی سعودی طرح ترور ملک «عبدالله بن عبدالعزیز» در زمان ولیعهدی وی و تعدادی از شاهزاده‌ها، وزرا و مسئولان این کشور که قرار بود با حمایت خارجی و توسط باند تشکیلات تروریستی القاعده در داخل اجرا شود، خنثی کردند.

این روزنامه به نقل از برخی منابع آگاه نوشت که دستگاه‌های امنیتی موفق شدند این طرح را خنثی و ارتباط طرف طراح این طرح که مقیم خارج از عربستان است با عناصر القاعده در داخل را کشف نمایند و شواهد و قرائن دست داشتن معارض سعودی به نام «سعد الفقیه» (مقیم لندن) در طرح‌ریزی و حمایت مالی از این عملیات و ارتباط وی با یکی از خطرناک‌ترین عناصر تشکیلات القاعده در داخل عربستان را نشان داد.

بر اساس این گزارش تحقیقات بعمل آمده از رئیس این باند تروریستی نشان داد که این باند متشکل از ۹۴ عضو است و سعد الفقیه از آن حمایت مالی برای اجرای طرح‌های جنایتکارانه و تحقق اهداف آن، بعمل می‌آورد.

رئیس این باند در اعترافات خود گفت که با سعد الفقیه بویژه پیش از دعوت به برگزاری تظاهرات‌ها در سال‌های گذشته که عربستان با تشکیلات تروریستی القاعده درگیر بود، ارتباط داشت و الفقیه از وی می‌خواست تا عملیات تروریستی را در روزهای تظاهرات اجرا نکند زیرا در آن صورت طرح آنها شکست می‌خورد.

بنابر این گزارش اعضای این باند متشکل از سه بخش (نفت، تجهیزات و ترور) به اجرای عملیات تروریستی در راستای خدمت به تشکیلات تروریستی و طرح‌ریزی برای منفجر کردن بندر رأس الخیر، تحریک برای اجرای عملیات و یورش‌های مسلحانه، طرح‌ریزی برای اجرای عملیات ترور در جریان برگزاری تظاهرات و تلاش برای براندازی دولت و ایجاد فتنه و ناآرامی در کشور متهم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

9 − چهار =