صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » خبرنگاران دیده بان پلیس در جامعه اند/ نتیجه نظارت رسانه بر دستگاه‌ها رشد و تعالی است

فرمانده انتظامی استان اصفهان در جلسه تجلیل از اصحاب رسانه:

خبرنگاران دیده بان پلیس در جامعه اند/ نتیجه نظارت رسانه بر دستگاه‌ها رشد و تعالی است

سردار آقاخانی خبرنگاران را دیده بان پلیس در جامعه خواند و گفت: خبرنگاران نقش مهمی در شکل دهی به افکار عمومی دارند و معتقدیم انجام کامل ماموریت های نیروی انتظامی با همکاری رسانه صورت می گیرد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۸ - یکشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۸

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز جلسه ی تجلیل از خبرنگاران صبح امروز به میزبانی فرماندهی انتظامی استان اصفهان در تالار شهروند برگزار شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در این جلسه ضمن تبریک روز خبرنگار از شهدای دیپلمات کنسول گری ایران که 17 مرداد 1377 در مزار شریف افغانستان به شهادت رسیدند یاد کرد.

وی خبرنگاران را دیده بان پلیس در جامعه خواند و گفت: خبرنگاران نقش مهمی در شکل دهی به افکار عمومی دارند و معتقدیم انجام کامل ماموریت های نیروی انتظامی با همکاری رسانه صورت می گیرد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار عبدالرضا آقاخانی به برخی از اهداف این دستگاه برای همکاری بیشتر با اصحاب رسانه به منظور ارتقا امنیت سخت افزاری و نرم افزاری اشاره کرد.

وی با بیان اینکه بعد امنیت نرم افزاری از جمله مهم ترین زمینه های همکاری این ارگان با رسانه است افزود: تفاوت نگاه پلیس با رسانه در این مورد باعث به وجود آمدن گلایه هایی شده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: از نظر نیروی انتظامی در بعد امنیت تا حصول نتیجه ی مناسب اصل بر خلاف انتشار اخبار است مگر آنکه خلاف آن ثابت شود اما نگاه رسانه بر خلاف آن است و اصل بر انتشار اخبار است.

وی لزوم رسیدن به درک درست و مشترک رسانه و نیروی انتظامی از این جهت را مهم خواند و افزود: امروز ابراز اجتماعی در دستان مردم هر شخص را به یک خبرنگار تبدیل کرده است و عدم ارائه ی خبر برابر با عدم انتشار آن نیست.

سردار آقاخانی بر لزوم دقت بیشتر رسانه ها به مفهوم امنیت تاکید کرد و گفت: موضوع دقت در انتشار خبر در این حوزه نباید فدای سرعت شود.

وی در ادامه به 3 کارکردی که این دستگاه از رسانه ها انتظار انجام آن ها را دارد اشاره کرد.

نظارت برعملکرد دستگاه ها از جمله پلیس از جمله این کارکرد ها بود.

سردار آقاخانی ادامه داد: بنای نیروی انتظامی خدمت امین و صادقانه و همچنین پناه مردم بودن است لذا از رسانه ها میخواهیم ما را در انجام به این عهد نظارت کنند چرا که نتیجه ی نظارت رشد و تعالی است.

n00480936-b

وی توجه به هنجارهای اجتماعی با نگاه تعالی ارزشی را مهم خواند و گفت: فرهنگ هر جامعه سرمایه ای است که می تواند در جهت التزام به قانون گرایی و نهادینه کردن فرآیندهای قانونی کمک کند و همچنین عاملی برای آماده کردن جامعه برای اجرای قانون توسط نیروی انتظامی است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در مقابل نیروی انتظامی نیز از رسانه انتظاراتی دارد که می تواند برای رسیدن به درک متقابل از امنیت در جامعه کمک کند.

وی گفت: اولین انتظار آن است که در شروع ماموریت های نیروی انتظامی رسانه های به گونه ای مطالب را انتشار دهند که انجام فعالیت قانونی این دستگاه تسهیل شود.

بیان نکات مثبت ماموریت در حین انجام کار توسط رسانه ها دومین انتظاری بود که سردار آقاخانی به آن اشاره کرد.

وی تصریح کرد: بیان نکات مثبت و اطلاع رسانی در خصوص نتایج ماموریت و انتشار مطالب در این مورد سومین وظیفه ای است که رسانه ها با انجام آن می توانند عاملی برای جلوگیری از نیاز اجرای دوباره آن باشند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان صحبت های خود به موفقیت های این ارگان در سال جاری اشاره کرد.

کسب رتبه اول پلیس فتا استان اصفهان در کشف جرایم سایبری، رتبه ی اول پلیس آگاهی اصفهان در کشف جرم، رتبه ی اول پلیس مبارزه با مواد مخدر اصفهان در کشف و همچنین رتبه ی اول معاونت اجتماعی پلیس اصفهان در حوزه برخورد و پیشگیری از مسائل اجتماعی از جمله این موفقیت ها بود.

ارتقا شاخص امنیت ناشی از تعامل خوب رسانه و نیروی انتظامی است

پیش از صحبت های فرماندهی نیروی انتظامی استان اصفهان، سرهنگ جهانگیر كريمي معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان ضمن تبریک روز خبرنگار سال کاری گذشته از 17 مرداد 93 تا 17 مرداد 94 را فعال ترین دوره ی زمانی از نظر بیلان کاری خبری و همکاری رسانه و نیروی انتظامی استان دانست.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان به 3 محور همکاری رسانه با این ارگان اشاره کرد و گفت: محور اول افکار عمومی است، فعالیت پلیس زمانی اثر بخش خواهد بود که افکار عمومی را تحت تاثیر خود قرار دهد.

81521331-6301001

وی افزود: بر اساس نظرسنجی مردمی صورت گرفته با عنوان سلامت اداری، فرماندهی انتظامی استان توانسته است با اخذ نمره ی 7.7 (هفت و هفت دهم) رتبه ی اول را در کشور به خود اختصاص دهد که این حاصل همراهی خوب نیروی انتظامی استان با مردم است.

سرهنگ كريمي ادامه داد: موضوع دوم احساس امنیت است و تاثیر مباحث رسانه ای در این بخش شاخص می باشد.

وی تصریح کرد: بر همین اساس وزارت کشور از طریق استانداری ها نظرسنجی احساس امنیت را از میان مردم انجام می دهد که نمره ی فرماندهی انتظامی استان در این زمینه 4.65 (چهار و شست و پنج صدم) افزایش داشته است.

كريمي معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان ارتقا شاخص امنیت و رضایت مندی را ناشی از تعامل خوب رسانه و این ارگان توصیف کرد و افزود: این موضوع نشان می دهد فعالیت های نیروی انتظامی استان خوب انعکاس پیدا کرده است.

وی در پایان با اشاره به کسب رتبه ی اول معاونت اجتماعی پلیس اصفهان در جشنواره رسانه، نظم و امنیت خاطرنشان کرد: در این مورد نیز همکاری دستگاه انتظامی با رسانه ها از جمله عوامل موفقیت بوده است.

لازم به ذکر است این مراسم با حضور سردار سرتیپ دوم پاسدار عبدالرضا آقاخانی فرمانده انتظامی استان اصفهان، حجت الاسلام محمدحسین عادل پور رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان و معاونان محترم فرماندهی انتظامی استان و جمعی از اصحاب رسانه استان برگزار گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

20 − 15 =