صفحه اصلی » استان اصفهان » گزارشی از کاندیداهای احتمالی شورای شهر اصفهان

گزارشی از کاندیداهای احتمالی شورای شهر اصفهان

به گزارش صاحب نیوز به نقل از رویش:

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۰ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

با نزدیک شدن به ایام انتخابات شوراها، تلاش و تکاپوی گروه ها و شخصیت های سیاسی برای تاثیرگذاری در این رویداد شهری بیشتر شده است. روالی که در هر انتخاباتی تکرار می شود. اما در این انتخابات برخی از گروه های سیاسی تصمیم گرفتند تا با طراحی ایده ای به نام "طرح انتخاب فرآیند مدار" طرح نویی در این مسیر در اندازند. ادعای طراحان این ایده این است که می خواهند، هم تا حدودی فرآیند رسیدن به نامزدهای اصلح را ضابطه مند کنند تا مانند دوره های قبل، کار به سهم خواهی و پدر خوانده بازی و بعد ریش سفیدی نکشد و ماجرا با عقلانیت و خرد جمعی به سمت نوعی همگرایی رشد یافته هدایت شود و هم افراد جوان و یا گمنامی که از نظر صلاحیت و تخصص حرفهای زیادی برای گفتن دارند امکان حضور در معرض چشم مردم را بیابند و چه بسا از دل این افراد ظرفیت های کشف نشده و بالقوه زیادی در پهنه سیاسی شهر شکوفا گردد.

این که طرح انتخاب فرآیند مدار چیست و قرار است چگونه دنبال شود، قبلا تا حدود زیادی در مصاحبه با سخنگوی طرح به اطلاع افکار عمومی رسیده است.

همانطور که در آن مصاحبه نیز عنوان شد، تاکنون مرحله اول این طرح که نظر خواهی ازتقریبا 2000 نفر از خواص سیاسی و فرهنگی شهر برای ارائه لیست افراد واجد شرایط (به سلیقه و نظر خودشان) بوده است انجام گردیده و از میان اسامی رسیده به دبیرخانه طرح، بیش از 200 اسم پرتکرار، برای نظر سنجی مرحله بعد انتخاب شده و این موضوع در نامه ای  به اطلاع این افراد رسیده است.

در مرحله دوم نیز قرار است پس از اعلام آمادگی این 200 نفر و ثبت نام در سایت "طرح انتخاب فرآیند مدار" با توجه به تعداد آرای کسب شده توسط هر فرد – که عموم نخبگان و خواص سیاسی شهر اصفهان را شامل می شوند- 42 نفر اول انتخاب و به عنوان نامزدهای انتخابات شورای شهر اصفهان  نام نویسی نمایند تا در مرحله آخر باز هم با توجه با تعداد آرای اکتسابی هر فرد( که طی یک فرآیند کیفی، در یک مجمع چند روزه، با حضور همه کاندیداها و با بحث و بررسی در مورد صلاحیت ها و شایسته حاصل می شود)، لیست نهایی افراد مشخص و استخراج گردد.

 

گفتنی است تا این لحظه 41 نفر آمادگی خود را برای حضور در این فرآیند به عنوان کاندیدا اعلام کرده اند که حضور سلایق مختلف سیاسی و از نسل های مختلف حائز اهمیت است. ضمن اینکه حضور سه نفر از اعضای شورای شهر فعلی در بین این افراد، جالب توجه است. برای مشاهده لیست اسامی این افراد و همچنین مطالعه سوابق مختصر آنها می توانید از طریق این لینک اقدام نمایید.


باید منتظر ماند و دید که سرانجام این طرح چه می شود؟! آیا مجریان طرح همچنان بر آرمان های خود می مانند یا این طرح نیز همچون طرح های گذشته در سایه نفوذ و سهم خواهی های سیاسی و حزبی از رسیدن به اهداف خود باز می ماند و صرفا دست آویزی می شود برای یک سری اقدامات سیاسی خاص.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

هفده − 7 =